4060 Ti ne kadar götürür?

Unreal Engine 5 yeni bir motor. Daha bir sürü oyun gelecek bu motorda. 4060 Ti çok abartı grafikli oyunlar çok nadiren olacağından dolayı çok uzun yıllar götürecektir. 4060 Ti alsam önümü hiç düşünmezdim açıkçası. 6700 XT kullanıyorum kafam yine rahat. Uzun yıllar kullanacağıma eminim. Siz de emin olun rahat 6-7 yıl götürür barındırdığı teknoloji ile.
Geçenlerde bie tartışmaya dahil olmuştum. 6700 XT ye 3 yıl ömür biçmişlerdi. Adama 1050 TI 6 yıl götürdü, bu kartta 6 yılı rahat var diyince bilgisizlik ile itham edildim. 🥺😄 Herşeyi kağıt üzerindeki verilerden ibaret sanıyorlar.

Geçenlerde bie tartışmaya dahil olmuştum. 6700 XT ye 3 yıl ömür biçmişlerdi. Adama 1050 TI 6 yıl götürdü, bu kartta 6 yılı rahat var diyince bilgisizlik ile itham edildim. 🥺😄 Herşeyi kağıt üzerindeki verilerden ibaret sanıyorlar.

1050 Ti ile günümüzde oyun açabiliyor olman o oyunları oynatabildiği sonucu mu çıkartıyor sana? Ayrıca biri demiş RX 570 sen 1050 Ti demişsin 4060 Ti ile aynı kalibre kartlar değil ki kıyaslıyorsunuz. 1080 Ti falan deseniz hadi neyse.

1050 Ti ile günümüzde oyun açabiliyor olman o oyunları oynatabildiği sonucu mu çıkartıyor sana? Ayrıca biri demiş RX 570 sen 1050 Ti demişsin 4060 Ti ile aynı kalibre kartlar değil ki kıyaslıyorsunuz. 1080 Ti falan deseniz hadi neyse.

Niye eski serilerde sadece 1080 Ti mı sadece üst segmentti ki 4060 Ti bile üst segment değil 1050 Ti örneği normal.

GTX 1050 Ti çıktığında da Ultra 1080p60FPS bir kart değildi ki? Beklenti kurulmaması gereken bir kart. Kartın gücünün farkındaysan beklentin düşükse CSGO, Valorant gibi oyunlar oynuyorsan evet 6 sene götürür.

Devri geçmiş, üzerine 4 nesil çıkmış ama 720p de olsa oynatıyor hala oyunları. Her zaman en iyi kalitede grafiklerle oynayacağız diye bir kaide yok. Tişört ya da pantolon değil bu her eskidiğinde değiştirelim. Bir para ödüuoruz ve karşılığını da dibine kadar alacağız tabii ki.

Devri geçmiş, üzerine 4 nesil çıkmış ama 720p de olsa oynatıyor hala oyunları. Her zaman en iyi kalitede grafiklerle oynayacağız diye bir kaide yok. Tişört ya da pantolon değil bu her eskidiğinde değiştirelim. Bir para ödüuoruz ve karşılığını da dibine kadar alacağız tabii ki.

Biri elma diğeri armut. İki kartta aynı beklentiyle kendi dönemlerinde alınan kartlar değil.

Geri
Yukarı