4060 Ti sistemde RDR2 aniden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Aviel

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450 M K rev1.0
Nvidia 4060 ti
ryzen 5 5600
kingston fury 16 GB 3600Mhz
RAM
16GB
Ekran kartı
4060 Ti 8GB
Anakart
GIGABYTE B450M-K
İşlemci
R5 5600
RDR 2 açıp Online'a giriyorum, 5-10 dk atla gittikten sonra oyun zank diye bir anda kapanıyor. Birçok şey denedim olmadı, ne yapmam gerekiyor?

Sistem:
4060 Ti 8 GB.
Ryzen 5 5600.
16 GB RAM.
1TB SSD.

CPU MSI Afterburner'dan baktığıma göre 80'lerde geziyor ama Cyberpunk 2077 de 80-90 CPU sıcaklarda oynadım, oyunda ne kasma ne donma yaşadım. RDR2 neden beni sebepsiz yere oyundan atıyor? Her şey neredeyse Ultra'da DLSS kapalı FPS sıkıntım yok tertemiz oynuyorum, kapanıyor. Her şeyi High'a düşürdüm gene yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sistemsel bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bende de 3050 Ti var, farklı ekran kartlarında da aynı şekilde crashsiz ansızın kapanıyor. Genel güncelleme getirilmesi gereken bir durum gibi gözüküyor.

RDR 2 açıp Online'a giriyorum, 5-10 dk atla gittikten sonra oyun zank diye bir anda kapanıyor. Birçok şey denedim olmadı, ne yapmam gerekiyor?

Sistem:
4060 Ti 8 GB.
Ryzen 5 5600.
16 GB RAM.
1TB SSD.

CPU MSI Afterburner'dan baktığıma göre 80'lerde geziyor ama Cyberpunk 2077 de 80-90 CPU sıcaklarda oynadım, oyunda ne kasma ne donma yaşadım. RDR2 neden beni sebepsiz yere oyundan atıyor? Her şey neredeyse Ultra'da DLSS kapalı FPS sıkıntım yok tertemiz oynuyorum, kapanıyor. Her şeyi High'a düşürdüm gene yapıyor.
Öncelikle sırayla gidelim;

1- PSU ile ilgili bir sıkıntı olsaydı CP2077'de de kapanırdı. PSU sorunu ihtimalini eledik.

2- DDU ile driverlerı yeniden silip kurun. Ben de 4070 ile 70 saat oynadım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bir kez bile oyundan atmadı.

3- Windows'u güncelleyin.

4- Herhangi bir GPU OC vs. varsı default ayarlara getirin.

Dipnot: 80-90 derece sıcaklık hiç iyi bir değer değil. Acilen kule tipi bir soğutucu almanızı tavsiye ederim.

Artı -1 Eksi
Driver çöküyor olabilir driverlarınızı kontrol edin. (bir tek RDR2 değil mi oluyor)
sadece rdr2 de oluyor

Öncelikle sırayla gidelim;

1- PSU ile ilgili bir sıkıntı olsaydı CP2077'de de kapanırdı. PSU sorunu ihtimalini eledik.

2- DDU ile sürücüleri yeniden silip kurun. Ben de 4070 ile 70 saat oynadım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bir kez bile oyundan atmadı.

3- Windows'u güncelleyin.

4- herhangi bir GPU OC vs. varsı default ayarlara getirin.

Dipnot: 80-90 derece sıcaklık hiç iyi bir değer değil. Acilen kule tipi bir soğutucu almanızı tavsiye ederim.

OC yok ama AMD Master'dan Precision Boost OverDrive yaptım işlemcimi.

DDU anlamadım ama ekran kartımı şimdi NVIDIA Experience tarafından tekrar kurdum özel kurulum yapıp tertemiz kurmasını işaretledim.

Bir de size bir sorum olacak ben bu bilgisayarı kaç ayda bir termal macun yeniletiyim-temizleyeyim kısaca bakımını yapayım.

Param olduğu vakit direkt ilk iş soğutucu alacağım zaten maalesef PC aldıktan sonra elimde para kalmadı 6-7 ay beni biraz idare etsin sonra direkt sıvı soğutma veya kule tipi soğutucu alacağım tahminen Noctua'nın sıvı soğutmasını alırım benim kasa NZXT H510

Konudan alakasız fakat 5600 ile 4060 Ti memnun musunuz hocam?

Evet bayağı memnunum sadece tek şeyim 8 GB değil de 16'sını alsaydım keşke dedim.

YouTube'da birkaç optimizasyon grafik ayarı var aynı görüntüde daha yüksek FPS almanız için. Bir deneyin belki iş görür.

Oyunu oynarken FPS sıkıntım yok bir anda kapanıyor tek sıkıntım bu çökme falan olsa hata kodu falan alırdım diye düşünmekteyim.

Son düzenleme:
8 GB yetmiyor mu hocam?

Yetiyor genellikle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izle anlarsın aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı