4060 Ti'lı bilgisayar toplama

Bütçe
35000

Hskaya2747

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 4060 Ti'lı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Uzun zamandır bilgisayar toplamadan uzak kaldığım için hangi işlemci hangi ekran kartı ile darboğaz yapar ve kaç W PSU yeterli olur bilmiyorum. Üç ana bileşen anakart ekran kartı ve işlemci önerebilir misiniz?

Bütçe 4060 Ti için yüksek.
4060 Ti 1080p için uygun olduğunu varsayarak, B550 ya da B650 anakart, 5600 işlemci güzel olur.
İntel için B670 anakart, 13400 işlemci iş görür, bu fiyatlara daha iyilerini de bulabilirsin.

Şimdi gelip atarlar çöp bir 4070 Ti sistem, onu kesinlikle alma.
2k monitörün var mı? Yoksa alacak mısın?
Alacaksan RX6800, 4070 iyi iş görür, almayacaksan bu kartlara hiç gerek yok, 4060 Ti yeterli olur.

Şimdi gelip atarlar çöp bir 4070 Ti sistem, onu kesinlikle alma.
2K monitörün var mı? Yoksa alacak mısın?
Alacaksan RX6800, 4070 iyi iş görür, almayacaksan bu kartlara hiç gerek yok, 4060 Ti yeterli olur.

Daha önceden bilgisayar topladım ve bazı hatalar yaptım. Ekran kartına çok bütçe ayırdığım için diğer parçaları ucuz yollu marka aldım örneğin PSU 2 aydan sonra kondansatör falan patlattı o yüzden bir kere üzüldüğüm için parça markalarının hepsini iyi marka almak istiyorum düşük olsun ama sağlam marka olsun kafasındayım. 2K monitör alacağım.

Bu anakartı önerir misiniz?

Son düzenleme:
Daha önceden bilgisayar topladım ve bazı hatalar yaptım. Ekran kartına çok bütçe ayırdığım için diğer parçaları ucuz yollu marka aldım örneğin PSU 2 aydan sonra kondansatör falan patlattı o yüzden bir kere üzüldüğüm için parça markalarının hepsini iyi marka almak istiyorum düşük olsun ama sağlam marka olsun kafasındayım. 2K monitör alacağım.
TEKNOPANDA-KARAKIZ 6/Intel Core i5 13400F/GIGABYTE GeForce RTX 4070 Windforce OC 12GB/16GB DDR4/1TB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Bu sistem fena değil, Ram 32 olursa daha iyi olur, bütçenin sınırında işlemci için kule tipi soğutucu gerekir.

Bu anakartı önerir misiniz?
Dostum giriş seviye anakart bu, almanı önermem. Anakart önemli bir parça, kaliteli olması gerek.

TEKNOPANDA-KARAKIZ 6/Intel Core i5 13400F/GIGABYTE GeForce RTX 4070 Windforce OC 12GB/16GB DDR4/1TB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Bu sistem fena değil, RAM 32 olursa daha iyi olur, bütçenin sınırında işlemci için kule tipi soğutucu gerekir.

Dostum giriş seviye anakart bu, almanı önermem. Anakart önemli bir parça, kaliteli olması gerek.

Kule tipi soğutucu ne oluyor. Bir de PSU iyi midir?

Bu sistem fena değil, RAM 32 olursa daha iyi olur, bütçenin sınırında işlemci için kule tipi soğutucu gerekir.

Tamamdır dostum teşekkür ederim çok.

Geri
Yukarı