4060'lı sistemde GTA kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

HASKO03

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D35 8GB 3200MHz CL16 DDR4 Ram (X2)
SSD veya HDD modeli
WD Green SN350 500GB PCIe Gen3 x4 Okuma 2400M
Ekran kartı
ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB GDD
Anakart
ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 MPK 4.4GHz 32MB Önbellek 6 Çekird
Arkadaşlar önceden ASUS TUF Gaming F15 2050 4 GB ekran kartlı laptopum vardı ve yüksek grafikler isteyen birkaç oyun haric neredeyse bütün oyunları oynayabiliyordum sonrasında yükseltme yapıp kasa aldım 4060 8 GB'lı ve ilk indirdiğim oyun GTA V'di ilk başlarda takılmasada son zamanlarda fazlasıyla takılmaya başladı ama Mafia 3 ve diğer genel oyunlarda bir sıkıntı yok. Bütün her şeyi güncelledim BIOS falan da dahil ama aynı FPS 170'lerde ama oyun takılıyor.

Not: Ben SSD veya RAM'in düşük kalmasına bağlıyorum.

Not2: Sıcaklık değerlerim normaldir.

Arkadaşlar önceden ASUS TUF Gaming F15 2050 4 GB ekran kartlı laptopum vardı ve yüksek grafikler isteyen birkaç oyun haric neredeyse bütün oyunları oynayabiliyordum sonrasında yükseltme yapıp kasa aldım 4060 8 GB'lı ve ilk indirdiğim oyun GTA V'di ilk başlarda takılmasada son zamanlarda fazlasıyla takılmaya başladı ama Mafia 3 ve diğer genel oyunlarda bir sıkıntı yok. Bütün her şeyi güncelledim BIOS falan da dahil ama aynı FPS 170'lerde ama oyun takılıyor.

Hocam aşırı bir bilgim yok fakat bildiğim kadarıyla GTA 5 de 170-180 FPS'lere gelince oyunda takılma oluyordu bir FPS'i 144'a sabitleyip dener misiniz oda olmazsa 120'ye sabitleyin.

Fix fps oyunda 120'dir. 120 sabitle fazlasına gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı