4070 sistem ilk açılışta kasıyor

Parmex01

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB DDR5 Gskill
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 1Tb
Ekran kartı
Zotac 4070
Anakart
Asus Prime B650M-A wifi
İşlemci
7500F + Cooler Master 240l
Selam dostlar, yaklaşık 2 ay önce yeni sistem aldım. İşten eve gelince akşam açıyorum bilgisayarı aşırı kasmaya başlıyor sistem. Görev Yöneticisi'nden bakıyorum her şey normal o da zorla açılıyor. İşlemci RAM durumu normal ama disk kullanımı %0 görünüyor. Fareyi hareket ettiriyorum 3 5 saniye sonra gidiyor. Başlat tuşuna basıyorum 3 5 saniye sonra geliyor. Bilgisayarıma tıklıyorum yine aynı 3 5 saniye sonra. Yeniden başlatınca sorun devam ediyor ama komple kapatıp biraz bekleyip tekrar açınca düzeliyor. 2 3 farklı programlarla SSD testi yaptım, RAM testi yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Sorunun kaynağı ne olabilir? Orijinal Windows 10 yüklü BIOS güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, yaklaşık 2 ay önce yeni sistem aldım. İşten eve gelince akşam açıyorum bilgisayarı aşırı kasmaya başlıyor sistem. Görev Yöneticisi'nden bakıyorum her şey normal o da zorla açılıyor. İşlemci RAM durumu normal ama disk kullanımı %0 görünüyor. Fareyi hareket ettiriyorum 3 5 saniye sonra gidiyor. Başlat tuşuna basıyorum 3 5 saniye sonra geliyor. Bilgisayarıma tıklıyorum yine aynı 3 5 saniye sonra. Yeniden başlatınca sorun devam ediyor ama komple kapatıp biraz bekleyip tekrar açınca düzeliyor. 2 3 farklı programlarla SSD testi yaptım, RAM testi yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Sorunun kaynağı ne olabilir? Orijinal Windows 10 yüklü BIOS güncel.

Bunu sadece sistem uzun süre kapalı kaldığında mı yapıyor? Her kapatıp açtığınızda mı?

Bunu sadece sistem uzun süre kapalı kaldığında mı yapıyor? Her kapatıp açtığınızda mı?
Gündüzleri çalışıyorum, akşam 8 gibi anca oturuyorum başına bazen 11 12 ye kadar açık kalıyor. Kapatıyorum yarın akşam bir daha açtığım da bazen yapıyor. Ara sıra sabah bı 5 10 dk ligina açıyorum 7 gibi o zaman hiç yapmadı ve yapmıyor.

Bir format at ya da drıver guncellemesı yap.
Driverlar güncel. Ama devam etmesi halinde bı format Atacan mecburen.

Gündüzleri çalışıyorum, akşam 8 gibi anca oturuyorum başına bazen 11 12'ye kadar açık kalıyor. Kapatıyorum yarın akşam bir daha açtığım da bazen yapıyor. Ara sıra sabah bir 5 10 dk ligina açıyorum 7 gibi o zaman hiç yapmadı ve yapmıyor.

Akşam sistemi açtığınızda direkt BIOS'a girip işlemci sıcaklığını kontrol edin.

Soğutucu yanlış montajlandığında, soğukken yüksek sıcaklıklara çıkar, ısınınca işlemci teması artar ve ısı düşer, böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Akşam sistemi açtığınızda direkt BIOS'a girip işlemci sıcaklığını kontrol edin.

Soğutucu yanlış montajlandığında, soğukken yüksek sıcaklıklara çıkar, ısınınca işlemci teması artar ve ısı düşer, böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Bu durum hiç aklıma gelmemişti, bu akşam hemen deneyeceğim onu. teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı