R5 2600 sistem ilk açılışta kasıyor

Sukunet1379

Centipat
Sistem şu şekilde:
Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450 SH2 anakart.
R7 240 2 GB ekran kartı.
Adata 8+8 =16 GB RAM.
FSP Hydro 700 serisi 80 Plus Bronze Power Supply.
Kingston A400 240 GB SSD.

Bilgisayar ilk açılışta bazen çok kasma oluyor. Müzik açıyorum, cızırtı oluyor. Sanki 10 yıllık PC gibi. BurnInTest bütün donanım parçaları normal, sadece SSD sağlığı %98.
BIOS güncel, ekran kartı, her şey güncel. Defalarca format attım ama gene aynısı oluyor. Çok büyük bir sorun değil, sıcaklıklar da normal ama can sıkıyor. Reset atınca düzeliyor.
Genelde ayda 2-3 kere başıma geliyor, daha doğrusu açılışlarda ilk 5 dk kasıyor. Reset sonrası düzeliyor. Sorunun neden kaynakladığını nasıl bulabilirim? PC'de her şeyi güncel. Bunu tekrar belirtmek isterim. Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Win+r msconfig yaz ikinci menüde gelişmiş seçenekler var işlemci sayısını tikini seç ve en sonda kaç varsa onu seç.
İkinci menüde olmayabilir yanlışım var ise düzeltin.
şuan aynı sorun gene var kardeşim burningtest yapıyorum sorun nükserderken belki çıkar reset atmadım ve hala cızırtı kasma fsp düşüşü var şuan test devam ediyor ve çok kasıyor
test bitti hiçbir hata vermedi sorun neden acaba :(

Son düzenleme:
Şu an aynı sorun gene var kardeşim burningtest yapıyorum sorun nükserderken belki çıkar reset atmadım ve hala cızırtı kasma FSP düşüşü var şu an test devam ediyor ve çok kasıyor.
Test bitti hiçbir hata vermedi sorun neden acaba :(

Bilemiyorum ama çok saçma belki bir kablo bir psrca yerine oturmamış olabilir kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı