4070 Ti ekran kartında 3x8 pin güç girişi var

Umutgonzalez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim elimde bu şekilde 3 girişli bir güç kablosu var. Ama PSU'dan çıkan kablo tek ama 2'ye bölünmüş şekilde bu şekilde kullansam bir surun yaratır mı? Sizce ekstra olarak önerebileceğiniz şeyler varsa çok güzel olur, teşekkürler.

image.jpg

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Kullanamazsınız, büyük ihtimal görüntü bile vermez, görüntü verse, güç yetmez, 2. kablo yoksa yeni PSU alacaksınız.

Şöyle bir sorun yaşadım, benim kartı anakarta takıp tüm slotları doldurup güç verdiğimde CPU ışığı sürekli yanık kaldı. Ama farklı bir anakart B350 ile denediğimde bütün 3 slotu da doldurdum çalıştı. Ondan sonra sorun anakartımda olduğunu düşündüm. Farklı bir kart taktım. O da çalışmaya başladı. Yani sorun ne ana kartımda ne ekran kartımda.

Eğer PSU yeterli ise şöyle bir ürün ile kullanabilirsiniz. Bu kablo 600W güç destekliyor, ki insanlar bu kart ile 4090 kullanıyorlar.

Sizin dediğiniz yani 'pigtail' önerilmeyen bir yöntem. Kart çok güç çekmese de işi sağlama almak daha iyi olacaktır.

Eğer PSU yeterli ise şöyle bir ürün ile kullanabilirsiniz. Bu kablo 600W güç destekliyor, ki insanlar bu kart ile 4090 kullanıyorlar.

Sizin dediğiniz yani 'pigtail' önerilmeyen bir yöntem. Kart çok güç çekmese de işi sağlama almak daha iyi olacaktır.

PSU 650 +80 watt Gold Platinum vs hiçbiri değil. X-Power. Sence çoklayıcı alsam uygun fiyatli 1-2 ay kullansam sorun olur mu?

@Umutgonzalez Sorun olmasa bile en basit tabiriyle riskli olur. Teori de kart çalışabilir, günlük olarak kullanabilirsin belki ancak oyun vs. yük bindiğinde PSU yetemeyebilir.

Ki yerinde olsam PSU yetiyor olsa bile tam güvenmezdim. Bence en iyisi yeni bir PSU ve gösterdiğim tarz bir güç kablosu ile rahat ve ferah bir şekilde kullanman. Çünkü kartın kendi kabloları da az yer kaplamıyor değil.

@Umutgonzalez sorun olmasa bile en basit tabiriyle riskli olur. Teori de kart çalışabilir, günlük olarak kullanabilirsin belki ancak oyun vs. yük bindiğinde PSU yetemeyebilir.

Ki yerinde olsam PSU yetiyor olsa bile tam güvenmezdim. Bence en iyisi yeni bir PSU ve gösterdiğim tarz bir güç kablosu ile rahat ve ferah bir şekilde kullanman. Çünkü kartın kendi kabloları da az yer kaplamıyor değil.

Çok teşekkürler, biraz fazla soru soruyorum, kusura bakma. Önerebileceğin bir PSU var mı? Aklımda olan tam modüler bir PSU almak. Sence iyi yapmış olur muyum 750 watt uygun bir PSU ile. Gigabyte UD750 Full modüler bu PSU alsam sorun yaşar mıyım? Ya da daha güzel önerebileceğin bir PSU var mıdır?

Çok teşekkürler, biraz fazla soru soruyorum, kusura bakma. Önerebileceğin bir PSU var mı? Aklımda olan tam modüler bir PSU almak. Sence iyi yapmış olur muyum 750 watt uygun bir PSU ile. Gigabyte UD750 Full modüler bu PSU alsam sorun yaşar mıyım? Ya da daha güzel önerebileceğin bir PSU var mıdır?
Rica ederim ne demek. Ben de kılı kırk yarmıştım.

ATX 3.0 özelliği olan bir PSU öneririm. Kendimde Asus almayı düşünüyorum. Aşağıdaki ürün 850W, Platinum sertifikalı, ATX 3.0 destekli.

Geri
Yukarı