4070 Ti ekran kartlı sistem toplama

Bütçe
50.000 - 55.000

James Sunderland

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Daha önceki konularımda bazı sebeplerden dolayı kasa istemediğimi belirtmiştim lakin artık fikrim değişti. Göçebe hayat tarzımı değiştirdiğim için kasa toplamak şu an için en mantıklısı.

Aklımda aşağıda belirttiğim bileşenler var. Parçaların çoğunun uyumlu olduğunu düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Eğer daha ucuza aynı performansta uzun vadede beni idare edecek bileşenler varsa onlar da kabulüm. RGB olup olmaması önemli değil, işimi görsün yeter. R5 7600X için belirttiğim soğutucu yeterli olur mu? Eğer olmazsa ne önerirsiniz? Kasa ve PSU hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok ancak 750 watt kaliteli bir PSU yeterli olur diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Anakart
İşlemci
Ram
Ekran Kartı
SSD
CPU Soğutucu

Merhaba. Daha önceki konularımda bazı sebeplerden dolayı kasa istemediğimi belirtmiştim lakin artık fikrim değişti. Göçebe hayat tarzımı değiştirdiğim için kasa toplamak şu an için en mantıklısı.

Aklımda aşağıda belirttiğim bileşenler var. Parçaların çoğunun uyumlu olduğunu düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Eğer daha ucuza aynı performansta uzun vadede beni idare edecek bileşenler varsa onlar da kabulüm. RGB olup olmaması önemli değil, işimi görsün yeter. R5 7600X için belirttiğim soğutucu yeterli olur mu? Eğer olmazsa ne önerirsiniz? Kasa ve PSU hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok ancak 750 watt kaliteli bir PSU yeterli olur diye düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Anakart
İşlemci
Ram
Ekran Kartı
SSD
CPU Soğutucu
Sistem uyumlu da o işlemciye bi sıvı soğutma gitmez miydi ?

Anakart
İşlemci
Ram
Ekran Kartı
SSD
CPU Soğutucu
Sanki hava soğutma bi tık yetersiz gibi.

İşlemci fazla ısınmadığı için sıradan bir kule tipi soğutucu işinizi görür.

Wi-Fi şart ise:

İşlemci fazla ısınmadığı için sıradan bir kule tipi soğutucu işinizi görür.

Wi-Fi şart ise:

NZXT nasıldır hocam? Dediğim gibi 750 watt'lık bir PSU bu sistemi besler mi? Bilmediğimden soruyorum.

NZXT nasıldır hocam? Dediğim gibi 750 watt'lık bir PSU bu sistemi besler mi? Bilmediğimden soruyorum.

750W güç kaynağı rahatlıkla besleyebilir. Kalitesi konusunda şüpheniz olmasın. Bunu da tercih edebilirsiniz;

@In My Mind Anakart 6000mhz destekliyor ama ramler 6400mhz. Sorun olur mu bu ya da 400 mhz'lik fark belli olur mu?

Maksimum desteklediği değer 6000 MHz değil elbette. RAM desteği konusunda detaylar aşağıda gördüğünüz gibi.

1694727754849.png

Geri
Yukarı