4070 Ti ile sistem tavsiyesi

aswer

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım bilgisayarda Ryzen 7 3700X işlemci, ASUS TUF B450 Gaming Plus anakart, GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear AMD Edition 3600MHz CL18 DDR4 RAM, ASUS Dual 3060 Ti ekran kartı, 650W Sharkoon PSU bulunuyor. 4070 Ti ile sistem kurmak istiyorum. Hangi parçaları değiştirmeliyim, hangi parçalar ile değiştirmeliyim? 2K monitöre geçiş yapacağım. İşlemcide fazla abartıya kaçmak istemiyorum darboğaz yapmayacak kadar olsa yeterli. Sistemin uzun süre gitmesini istiyorum. Yardımınızı bekliyorum.

İşlemci tarafında 5600, 5800x3D gibi işlemcilere geçebilirsin. PSU modelin shp V2 olan model değilse 4070 Ti'a yeterli gelecektir. Anakarta ekstra masraf yapmana gerek yok.

Shp V2 olan model. Ayrıca kasa da ASUS TUF GT301. kasaya sığar mı acaba baktığımda bulamadım. PSU'yu da değiştirmem gerekecek sanırım ne kullanmalıyım?

@aswer Hangi 4070 Ti modelinden bahsediyorsun? Kasan 320mm'ye kadar ekran kartı uzunluğu destekliyor.

Aslında SHP V2 olan model çoğu oyunda yeterli gelir. Fakat sisteme fazla yük binmesi sonrası sıkıntı yaşayabilirsin. Kaliteli bir 750W PSU işini görür.

@aswer Hangi 4070 Ti modelinden bahsediyorsun? Kasan 320Mm'ye kadar ekran kartı uzunluğu destekliyor.

Aslında SHP V2 olan model çoğu oyunda yeterli gelir. Fakat sisteme fazla yük binmesi sonrası sıkıntı yaşayabilirsin. Kaliteli bir 750W PSU işini görür.

Şimdilik ASUS TUF modelini düşünüyorum ancak fiyatlar değişirse en uygun geleni alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı