4070 Ti sistem oyunlarda aniden kapanıyor

rodein

Decapat
Daha fazla  
Nisanda topladığım sistemde böyle bir sorun yaşıyorum oyunlar aniden kapanıyor, bazen sistem kendine reset atıyor sorun nedir anlayamadım, o kadar para verip böyle bir şey yaşamak sinir ediyor. Diablo 4, elden ring, nfs unboun gibi bir çok oyunda yaşadım bu sorunu, afterburner yükleyip sıcaklık değerlerine baktım unbound'da iken 97 dereceleri gördüm dedim sıcaklıktan sanırım ama elden ring oynarken 70 derecede çalışırken yine kapandı.

Oyunları 2k monitörde full ayarlarda oynuyorum, yanda da 1080p monitörde chrome açık oluyor acaba bu yüzden mi çöküyor anlayamadım cidden.

Zotac 4070ti
Ryzen 7700x
Msi Pro B650-P
Kingston ddr5 32gb 5600mhz
Kingston 1tb ssd
Corsair 850w Tx-m 80+ Gold
Corsair H100 240mm

Son düzenleme:
RAM hangi frekansta çalışıyor?

6000 MHz üzeri mi?
5600mhz de çalışıyor

Az önce tekrar test ettim ve tam bu değerlerdeyken oyun dondu 30 saniye kadar bu şekilde kalıp kapandı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
O değerlerde problem yok, bu RAM kaynaklı bir sorun, RAM'ler soldan 2 ve 4. Slota takılıysa (A2 ve B2), Memtest yapın.

Bu baya uzun süren bir işlemmiş sanırım bilgisayara ihtiyacım olmadığı bir anda deneyeceğim, bu arada bazı oyunlarda kapanma yapmıyor, özellikle daha az performans isteyen oyunlar kapanmıyor, mesela amnesia the bunker oynadım sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı