4070 Ti süper ve Ryzen 7 7800x3D sistem için anakart önerisi

Bütçe
100
Oyun odaklı olucak 14700k yi da düşündüm ama 2k fazla para verip az fps almak istemiyorum.Multitask de hertürlü tokatlıyor ama oyun benim için daha önemli.
7800x3D al. İ7 14700K'yı soğutmak için sıvı soğutma masrafı da yapman gerekecek. 7800x3D hem oyun konusunda daha performanslı hem de bir kule tipi soğutucu ile soğuyor.

Z790 takamazsın, bütçen 10000 liraya çıkmakta zorlanıyorsa orta şeker bir B650 alıp keyfine bakabilirsin.
Fazla harcamak istemiyorum o yüzden b650 lere bakmıştım.Benim baktigim Msı X670e Gaming plus anakarti da 14k ama dediğim gibi değiştirmek istemiyorum.İlerde ekran kartını değiştirsem yetecek bir sistem istiyorum.

7800x3D al. İ7 14700K'yı soğutmak için sıvı soğutma masrafı da yapman gerekecek. 7800x3D hem oyun konusunda daha performanslı hem de bir kule tipi soğutucu ile soğuyor.

Oyun için her zaman Ryzen tercih etmelisin oyun oynayacaksan tabi
Normalde Nzxt Kraken 360mm beyaz islemci sogutucu alacaktım.Ryzen 7 7800x3d kule tipi sogutucuyla sogutabilirmiyim acaba ?
Yada direk 240mm de alabilirim.

Fazla harcamak istemiyorum o yüzden b650 lere bakmıştım.Benim baktigim Msı X670e Gaming plus anakarti da 14k ama dediğim gibi değiştirmek istemiyorum.İlerde ekran kartını değiştirsem yetecek bir sistem istiyorum.

Normalde Nzxt Kraken 360mm beyaz islemci sogutucu alacaktım.Ryzen 7 7800x3d kule tipi sogutucuyla sogutabilirmiyim acaba ?
Yada direk 240mm de alabilirim.
1800 liralık phantom spirit ile gayet rahat soğutursun.

Ekran kartını Gigabyte ile değiştirsen daha iyi olur kanımca.MSI ın Suprime harici kartları verimli değil.İlla beyaz olsun diyorsan Gigabyte AERO va

Ekran kartını Gigabyte ile değiştirsen daha iyi olur kanımca.MSI ın Suprime harici kartları verimli değil.İlla beyaz olsun diyorsan Gigabyte AERO var
Şöyle iyisinden bi 2 3 tane Gigabyte beyaz anakart onerirmisin.Asiriya kaçmadan iyisinden olsun.

Oyun içinse her zaman Ryzen değil, L3 cash belleğinden dolayı X3D işlemciler tamamen oyun odaklı. Buna karşılık frekansları kısılmış halde.

Oyun dışı işlemlerde X3D işlemciler zayıf performans gösteriyor. Ryzen 7 5800x3D kullanıcısı olarak bunları söylüyorum.

X3D alıp sonradan işlemci odaklı oyun dışı işler yapacaksa pişman olmasın.
7800x3d nin render performansı o kadar kötü değil bildiğim kadarıyla.Testlerde orta ustlerde takılıyodu.

Şöyle iyisinden bir 2 3 tane Gigabyte beyaz anakart onerir misin? Asiriya kaçmadan iyisinden olsun.

7800x3D'nin render performansı o kadar kötü değil bildiğim kadarıyla. Testlerde orta ustlerde takılıyordu.

Tabii 7800x3D tek başına değerlendirilirse render performansı da fena değil, ama yakın fiyat aralığında yer alan işlemcilerle kıyasladığınızda geride kalıyor. Amaç öyle bir işlemse aynı ve hatta daha fazla para verip niye geride kalasınız.

Ancak amaç esas oyun, ara ara video editler vb. şeyler yaparım diyorsanız o zaman X3D tercih edebilirsiniz. En nihayetinde para sizin, karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı