4070 Ti veya 4080'li sistem önerisi

Bütçe
50000
Sorun yok hocam ben ileride Ryzen 9 X3D bir işlemciye geçmeyi düşünüyorum o sırada da parçaları değiştiririm diye umuyorum şu an için bunları aldık ama tavsiyeniz var ise aklıma yazarım çekinmeyin ^^

İleride X3D bir işlemciye geçecekseniz AM5 bir anakart daha masrafsız olurdu ama gayet güzel bir sistem toplamışsınız hayırlı olsun.

Dönüşünüz için teşekkür ederim hocam, @AzureDragon'a da minnetlerimi sunarım.

Ürünler bugün kargoya verildi, cumartesi ulaşır umarım.

Çok teşekkür ederim şimdiden tüm destek olan arkadaşlara :)

Arkadaşlar selam, PSU, işlemci, anakart, işlemci soğutucu ve RAM'ler elime ulaştı.

Maalesef kasa ve ekran kartı “hızlı” kargo olan HepsiJet ile geldiği için normal kargolar gibi gününde gelmedi…

Size danışmak istediğim ufak bir iki şey olacaktı,

M.2 SSD alacağım ama şimdilik elimde 2, 5” SSD var bunu anakarta bağlamak için ayrı bir kablo almam gerekir mi?

Sıvı soğutma için soğutma sıvısı vs almam gerekir mi?

Sıvı soğutmayı nasıl monte etmek gerekir? Üst tarafa mı yoksa ön tarafa mı?

Elimde MX4 termal macun var fakat sizce ayrıca sipariş vereyim mi?

4080 üç veya dört adet güç PIN'i istiyor, bağlantıyı yapmak için gerekli olan tüm kablolar kutulardan çıkar mı yoksa ayrı kablo sipariş vermeli miyim?

Almış olduğum 2x16 GB RAM'den ileride bir set daha alsam ve 4x16 GB yapsam bunun negatif bir tarafı olur mu?

Yanıtlar için şimdiden çok teşekkürler, montaj konusunda Recep Baltaş'ın videolarını izliyorum fakat önerdiğiniz videolar varsa seve seve izlemeyi isterim bu konuda çok acemi sayılırım.

Sevgilerle ^^

SSD kablosu anakart ve PSU'dan çıkıyor.
Soğutmayı üste takarsanız kasanın hava akışı için daha iyi olur.
MX4 performanslı bir macundur değişmeye gerek yok.
4x16 yaparsanız Quad channel oluyor DDR4 bir sistem olsaydı bu bir dezavantaj olabilirdi ancak DDR5 bir sistemde herhangi bir dezavantajı olmaz.

Biraz sabırsızlıktan, biraz da pratik olsun diye eldeki parçalarla montaj çalıştım, biraz zombi gibi bir sistem oldu fakat sanırım çalışıyor. :)

Hdmi’dan görüntü alamadım gpu olmadığı için sanırım, işlemci de kf olunca onda da gpu yok görüntü vermedi sağlık olsun. :)
769BA27D-E55C-4AA0-A6CA-6E198D29D74C.jpeg

Birleştirdim 7 saat sürdü acemi olduğum için çok yoruldum, sistem testlerini yapıp buildi paylaşacağım

Bir de ekran kartının üç çıkışı vardı ama iki kablo vardı iki kablo ve bir kablonun yanındaki pci expresi bağladım umarım sorun olmaz :/

30F0F420-CA65-4E18-B40B-61024589AC12.jpeg

Biri böyle ikili oldu

Son düzenleme:
Bir arkadaşımız daha bu sorunu yaşıyordu konuyu bırakıyorum buraya.
4070 Ti suprimx sistem toplama | Technopat Sosyal https://www.technopat.net/sosyal/sosyal/konu/4070ti-suprimx-sistem-toplama.2370433/post-18654575
Link bende açılmıyor sizde de açılmıyorsa 4070 Ti suprimx sistem toplama yazın çıkar.
Hocam konuyu inceledim de bende CORSAIR RM850 850W güç kaynağı var girişleri de şunlar:
90AA17EA-2C1E-405B-87B3-270D42646A9E.jpeg

100 dolar ödemeden bu işi çözemez miyim hocam? Sahibinden vatandan bir yerden tekli kabloyu alsam sizce işimi çözer mi?

Merhaba, sahibinden üzerinden şöyle bir kablo aldım ve taktım sorunsuz kullanıyorum.

IMG_9629.jpeg

Destek olanlara teşekkürler en yakın zamanda kasanın görsellerini ve testlerini atmayı hedefliyorum.

Üstteki kablo işe yaradı, sizin de böyle bir çözüm işinizi görecektir.

Bilgisayarın son halini buradan görebilirsiniz herkese emekleri için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı