4070Ti SuprimX sistem toplama

H5 Elite guzel gorunuyor UC tanede fani varmis onlar bir ise yariyormi acaba sivi sogutucu veya kule tipi sartmi.

Desene AM5 ve DDR5 ile uyumlu degil i7 AMD bir tek AM5 uyumlu yaziyor yani AMD almak zorundayim sanirim.

H5 Elite'e 240mm sıvı soğutma takılıyor ve ekran kartınız sığıyor sanırım bütçeniz varken anakart, sıvı soğutma, kasa, PSU NZXT olan bir sistem toplanabilir.

Ammada pahaliymis ya ddr5 uyumlu anakartlar intel icin am5 daha uygun sanki daha mantikli amd islemci secmek kendi sogutucusuda oluyor sanirim ama yinede lazim mi sivi sogutucu

Intel i7 icinde 360 mm sogutucu lazimmis keske bi hazir sistem alsaydim nerden girdim bu ise 😅

Boyle bir sepet yaptim ama ssd de buldummu tamamdir.
intel ve beyaz askina biraz tuzlu oldu 😅

Bu da yetermi ya beyaz diye bunu alayim diyorum ama 750 w

Bu olurmu ssd olarak

Son düzenleme:
Intel i7 icinde 360 mm sogutucu lazimmis keske bir hazir sistem alsaydim nereden girdim bu ise 😅

Boyle bir sepet yaptim ama SSD de buldummu tamamdir.
Intel ve beyaz askina biraz tuzlu oldu 😅

Bu da yeter mi ya beyaz diye bunu alayim diyorum ama 750W.

Bu olur mu SSD olarak.

Sinerji'den alırsanız hepsini çok pahalıya gelir.

Baska biyerden daha ucuza yok gibi bu urunler

Kasa heryerde ayni sogutucu en ucuzu bura anakart islemcide en ucuzu sinerji psu cok baktim ama ufak farklar var bari hepsi ayni yerden olsun dedim ramide itoyada ayni fiyata beyazi vardi onu aldim bende

Son düzenleme:
Baska bir yerden daha ucuza yok gibi bu urunler.

Evet belki aynı parçalar yoktur ama daha mantıklı olan parçalar seçebilirsiniz mesela RAM'leri Kingston beyaz anakartı Prime Z790 PSU'yu daha fp olan bir şey soğutmayı yine beyaz olan daha mantıklı şeyler alabilirsiniz.

Beyaz bin lira daha pahali sogutucu bende cok onemsemedim oda beyaz olmasin diye ucuz corsair sectim rami evet beyazini buldum itoyadan aldim anakartda msi olsun dedim ekran karti msi diye ayni sey psu icinde gecerli yoksa corsair daha fp var beyaz

Beyaz bin lira daha pahali sogutucu bende cok onemsemedim oda beyaz olmasin diye ucuz Corsair sectim RAM'i evet beyazini buldum itoyadan aldim anakartda MSI olsun dedim ekran karti MSI diye ayni şey PSU icinde gecerli yoksa Corsair daha fp var beyaz.

Sizin kararınız tabii güzel seçimler yapmışsınız hayırlı olsun
Soğutucuyu beyaz almazsanız sistemin tüm güzelliği gider bence onu da bir değerlendirin attığımla sizinki arasında 500TL fark var hem de daha iyi bir soğutucu benim attığım.

Valla cok sagol ya cok yardimci oldun bende seni dinleyip anakarti da asusu almaya calisicam hem 2 bin lira daha uygun ve sogutucu icinde seni dinleyip beyazi aliyorum daha iyi diyorsun madem zaten besyuz lira cok buyuk fark degil psu icinde sinerjiden beyaz corsair alirim madem daha fp insallah bi sorun olmaz hepsi baska yerlerden
Peki ben kendim ilk defa pc kurucam macun falan gordum videolarda almam gerekirmi benimde

Geri
Yukarı