4090 ekran kartlı PC'ye kasa önerisi

LaNTiSS

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam aşağıda parçalarını belirttiğim sistemi ASUS ROG hyperion GR701 kasaya topladım. Kasa inanılmaz güzel ama büyüklüğü ve ağırlığı yüzünden kasayı değiştirmek istiyorum. Kasanın boşu 20 kilo donanımla beraber ağırlığını bilemiyorum ama tek kişi taşımak sisteme parça eklemek çıkarmak inanılmaz zor. Daha taşınabilir hafif ama kartın sığacağı sistemin serin çalışacağı bir kasa önerir misiniz? Fiyatın önemi yok. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

ASUS ROG STRIX Z790-E Gaming Wi-Fi II Intel LGA1700 ATX anakart.
Intel Core i9 14900K 3.2 GHz 24 çekirdek 36MB L3 önbellek LGA1700 işlemci.
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 OC Edition 24 GB GDDR6X 384 bit ekran kartı.
ASUS ROG STRIX 1000W 80+ Gold Aura Edition PCI-e gen 5.0 tam modüler RGB güç kaynağı.
ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB OLED işlemci sıvı soğutucu - sistem.

Arkadaşlar selam aşağıda parçalarını belirttiğim sistemi ASUS ROG hyperion GR701 kasaya topladım. Kasa inanılmaz güzel ama büyüklüğü ve ağırlığı yüzünden kasayı değiştirmek istiyorum. Kasanın boşu 20 kilo donanımla beraber ağırlığını bilemiyorum ama tek kişi taşımak sisteme parça eklemek çıkarmak inanılmaz zor. Daha taşınabilir hafif ama kartın sığacağı sistemin serin çalışacağı bir kasa önerir misiniz? Fiyatın önemi yok. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

ASUS ROG STRIX Z790-E Gaming Wi-Fi II Intel LGA1700 ATX anakart.
Intel Core i9 14900K 3.2 GHz 24 çekirdek 36MB L3 önbellek LGA1700 işlemci.
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 OC Edition 24 GB GDDR6X 384 bit ekran kartı.
ASUS ROG STRIX 1000W 80+ Gold Aura Edition PCI-e gen 5.0 tam modüler RGB güç kaynağı.
ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB OLED işlemci sıvı soğutucu - sistem.
Merhaba hocam. TD500 Mesh V2 kasası eğer sizin için güzel görünüyor ise iyi bir seçenek olabilir. Mesh olduğu için bilgisayar çok serin çalışacaktır. Yalnız aklınızda şu bilgi olsun, TD500 Mesh v2 kasasında önerilen PSU ebatlarında maksimum 200mm dese bile önerilen olarak 170mm belirtilmiş. Başka bir seçenek olarak Corsair 5000D modeli olabilir. Yalnız o kasanın boş ağırlığı yaklaşık 15 kilo. Daha da hafif olmasını ister misiniz? Ona göre öneride bulunacağım.

Kesinlikle NV5 tavsiye ederim. Kasa 11,5kilo. Yani kaliteli, malzemesi sağlam kasalar genelde bu ağırlıklarda oluyor. Kablolaması da güzel oluyor arkada, hdd eklemesi falan da. Zaten genel anlamda çok şekilde bir kasa, güzel bir fan seti de alırsan harika olur. Buna ek olarak sıvı soğutmayı üst ekoyduğunda hem üstüne hem de altına fan ekleyebilirsin yani pull&push destekleyecek kadar rahat yer var. Arcitic bile kullanılır.

94.jpg

Bu kadar temperli cam varken taınabilirliği ne olur bilemem. Taşınabilirlik için camdan biraz uzaklaşmak gerekir bence.

Bunun için de Lianli'nin full Mesh kasalarını kesinlikle öneririm.

Kesinlikle NV5 tavsiye ederim. Kasa 11, 5kilo. Yani kaliteli, malzemesi sağlam kasalar genelde bu ağırlıklarda oluyor. Kablolaması da güzel oluyor arkada, HDD eklemesi falan da. Zaten genel anlamda çok şekilde bir kasa, güzel bir fan seti de alırsan harika olur. Buna ek olarak sıvı soğutmayı üst ekoyduğunda hem üstüne hem de altına fan ekleyebilirsin yani pull&push destekleyecek kadar rahat yer var. Arcitic bile kullanılır.

Eki Görüntüle 2126474

Bu kadar temperli cam varken taınabilirliği ne olur bilemem. Taşınabilirlik için camdan biraz uzaklaşmak gerekir bence.

Bunun için de Lian Li'nin Full Mesh kasalarını kesinlikle öneririm.

Görseldeki kasayla ilgili hava akışında bir sıkıntı yaşamıyor musunuz hocam?

Lian Li olan daha mantıklı geldi bana.

Ek olarak "Asus Tuf Gaming GT501VC Mid Tower" kasayı önerebilirim, 1 seneden fazladır kullanıyorum, kullanımı rahat (hava sogutma cpu değiştirdim, sdd ilavesi yaptım), hava akışı iyi düzeyde, bir sıkıntı yaşamadım.

Görseldeki kasayla ilgili hava akışında bir sıkıntı yaşamıyor musunuz hocam?

Lian Li olan daha mantıklı geldi bana.
Showcase kasalar kaliteli fanlar ile sorun yaratmıyor genelde ama tabii ki dümdüz önden gelen hava daha etkili. Fakat 4090 için en güzeli Lian Li olur çünkü ekran kartı altına da 2 adet fan takılabiliyor ve alt yanlar mesh olduğu için direkt ekran kartı serin havayı kasa dışından alıyor. Bu ciddi derecede ısı düşüşü sağlıyor çoğu senaryoda.

Bir arkadaşıma üst sınıf bir sistem kurduk bu kasaya. Şimdi aklıma geldi paylaşayım dedim. İki tarafı da menteşeli sistem. Harika bir kablolama imkanı var. Öndeki 3 adet 140mm fana ek olarak ekran kartı altında 3x120mm reversed Id-cooling argb fanlar takılı. Kasanın her yeri mash ve Amazon'dan alt yan kısımlar için kendin kesip uygulayabileceğin filtrelerden alıp taktık. Bazen oyunlarda ekran kartı fanı dönme ihtiyacı bile duymuyor. Arctic 420mm taktık bir de. Bana mısın demedi. Bunun ötesinde bir soğutma ve donanım desteği vere bilen bu tip kasa bulman ve bu fiyata bulman gerçekten zor olur.

Radeon RX 7900 XTX Nitro+ ekran kartı kullanıyor.

Geri
Yukarı