4090 PC toplama

Bütçe
300K

29028

Kilopat
Makaleler
2
Konuya başlamadan önce ufak bir dip not düşmek istiyorum: Bu ürün Amerika'da toplanacak.
Yurt dışında yaşamak gibi bir hayalim var şu an resmen geri saymaya başladım.
Kiminiz abartı olarak görecek ama gerçekten rahat etmek ve üst seviye düşünmeden oyun oynayıp (yeni nesil oyunlar dahil) yayın yapabileceğim bir sisteme ihtiyacım var. Aklımdaki DDR5 yeni nesil anakart ve uzun ömürlü bir cihaz toplamak. Birçok araştırma yaptım fakat CPU uyumlu RAM, ekran kartı uyumlu anakart araştırmaları kafamı çok fazla karıştırmaya başladı.

Bu konuyu özellikle @Recep Baltaş'ın cevaplamasını istiyorum. Recep benim için üst seviye sistem toplamanı rica edeceğim. Ben aklımdan geçen donanımları yazayım ona göre bir sistem çıkartabilirsen sevinirim.

Oyun bilgisayarı düşüncem:
  • 4090 ekran kartı.
  • DDR5 128 GB destekli CL sürümü uyumluluğu (4 slot girişi aynı Hz de çalışması. 2'si yüksek, 2'si düşük farklı frekans olmaması)
  • AMD Ryzen™ 9 7950x3D veya AMD Ryzen™ 9 7900x3D Üst seviye işlemci (sadece oyun için Intel - AMD kararsız kaldım.)
  • En az 5/10TB SSD M.2
  • PSU bunları destekleyecek sağlam bir PSU
  • Düşük ses klavye (Oyuncu klavyesi RGBli)
  • Kayıt için elgeto düşünüyorum 4K60 olanı (hem yayın hem kayıt için)
  • Mikrofon: HyperX QuadCast veya s sürümü (daha iyisi varsa yazın.)
  • Hepsine uygun olan soğutucu. (Sıvı, hava fark etmiyor. Soğutmasında sorun yaşamayacağım herhangi birisi)
  • Kasa seçimi yaparken geniş olmasını istiyorum.
  • Web Kamerası seçimi ve Kayıt için kamera (ikisi farklı)
Bunun haricinde yayın bilgisayarı önerilerinizi alabilirim. Oyun bilgisayarının üzerine çıkmasına gerek yok diye düşünüyorum sonuçta oyun bilgisayarından farklı çalışacak ve editleri, Photoshop çalışmalarımı, düzenleme ve web sitesi çalışmalarımı yayın bilgisayarı üzerinden yapabilirim.

Konuyu dışa taşırmayın ve/ya konuyu sulandıracak içerikler göndermeyin. Varsa önerinizi yazın. Öneriniz yoksa mesaj iletmeyin.

98.4K tutuyor bunlar.

98.4K tutuyor bunlar.

Hazır bütçesi var iken RAM'lardan 4x32 alması daha iyi değil mi?

98.4K tutuyor bunlar.
Hocam bu işlemci sovutucusunu almayı düşünüyorum R7 7700X için sizce nasıl olur veya başka öneriniz varmı?

Hocam bu işlemci sovutucusunu almayı düşünüyorum R7 7700X için sizce nasıl olur veya başka öneriniz var mı?

Olabilir iyidir hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı