416 Puan ile 383 Puanlık Liseye Yerleştirilme

nikobellic

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar TEOG puanım 416 ama taban puanı 383 olan bir liseye yerleştirilmişim. Gitmek istediğim lisenin taban puanı 411 oraya gitmem gerekmiyor mu ?

Zaten öyle olucak ne bekliyorsunuz, 416 ile 416 ya yerleşmeyi mi? Ben 452 aldım aynı okulumda 400 ile gelen adamda var ne yapayım ben peki? Burada MEB'in taban puanı kaldırması ve başvuranlar arasında sıralama yaparak alması büyük bir etken. Gerçekten saçma...

Zaten öyle olucak ne bekliyorsunuz, 416 ile 416 ya yerleşmeyi mi? Ben 452 aldım aynı okulumda 400 ile gelen adamda var ne yapayım ben peki? Burada MEB'in taban puanı kaldırması ve başvuranlar arasında sıralama yaparak alması büyük bir etken. Gerçekten saçma...
Bugüne kadar hiç taban puana bakılmadı zaten. Bakılsaydı saçma olurdu asıl. Puan her yıl değişir ve sadece sıralama yapmaya yarar, başka bir şeye değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı