42.000 TL laptop önerisi

Bütçe
42000

ErenAydn35

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben üniversite öğrencisiyim elektrik elektronik mühendisliği laptop almayı düşünüyorum aynı anda yazılım dersleri de göreceğim. İki laptop arasında kaldım. Excalibur modellerinde, linkleri aşağıya bırakacağım. Oyun da oynarım ona göre bir yardımda bulunursanız sevinirim aynı fiyat bandında öneriniz olursa da bakarım.

Gördüğünüz gibi neredeyse aynı özellikler ama önemli farklarda var.

Pek fark yok ama 2.nin ekran kartı daha iyi ama Excalibur'da hep sorun oluyordu başka bir markaya yönelin bence.

Attığınınız özellikleri daha düşük gibi ve Intel daha iyi diye biliyorum.

Ne gibi sorun mekanizma olarak mı?

Yani sorun çıkardığını duymuştum ama net hatılamıyorum sadece biri bana dandik parçalar seçildiğini söylemişti ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de ısınıyordu

MSI KATANA 17 B12VFK-403TR Dizüstü Bilgisayar, Core I7-12650H, 17.3 FHD 144Hz, 16GB RAM, RTX4060 8GB, 1TB SSD, Windows 11 Amazon.com.tr

Bunu öneririm.

Son düzenleme:
Attığınınız özellikleri daha düşük gibi ve Intel daha iyi diye biliyorum.

Ne gibi sorun mekanizma olarak mı?

Birincisi Intel daha iyi diye bir sey yok. 7840HS hem oldukca guclu hem de pili iyi kullanan bir islemci. Kaldi ki attiginiz cihazlarin islemcisi guncel 13. nesil de degil. 7840HS bu durumda net daha iyi bir islemci. Ayrica Lenovo'nun kasa kalitesi ve sogutma performansi Excalibur ile kiyasa sokulmayacak derecede daha iyi. Bu paralara Excalibur almak bile bile lades demek.

Geri
Yukarı