42.000 TL sistem toplama

Bütçe
40-42k
Tamamdır teşekkürler.

Rx6900xt
Ryzen 7 5700x
Gigabyte b550m dsh3 anakart
1tb Kingston M2 ssd
Corsair vengeance 3600 MHz 16gb ram
Deep cool 240mm sıvı soğutucu
Fsp hydro m pro 800w psu
Fark guardian pro 4x12cm mesh kasa
Samsung odyssey G5 27 inç 2k monitör

Kendimce böyle bir sistem topladım sizce nasıl?

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkürler.

Rx6900xt
Ryzen 7 5700x
Gigabyte b550m dsh3 anakart
1tb Kingston M2 ssd
Corsair vengeance 3600 MHz 16gb ram
Deep cool 240mm sıvı soğutucu
Fsp hydro m pro 800w psu
Fark guardian pro 4x12cm mesh kasa
Samsung odyssey G5 27 inç 2k monitör

Kendimce böyle bir sistem topladım sizce nasıl?
Bence bu bütçede yeni nesil bir gpu ve cpu kullanmanız daha mantıklı bir hareket olur. Monitör tercihinizi de gözden geçirmenizi tavsiye ederim keza odyssey serisinde (ben de dahil) çok fazla bleeding/ghosting gibi sorunlara denk gelen arkadaşlar oldu.
Yaklaşık 36.500 TL yapıyor. Sıvı soğutma piyasasına hakim değilim 1500 liraya falan iş görecek sıvı soğutma bulunabiliyor diye biliyorum. Kalan bütçe 2k monitör alma işini biraz zorlaştırabilir ama böyle bir sistem daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki daha iyi anlayan arkadaşlar daha iyi sistemler çıkaracaktır. Sevgilerle.

Bence bu bütçede yeni nesil bir gpu ve cpu kullanmanız daha mantıklı bir hareket olur. Monitör tercihinizi de gözden geçirmenizi tavsiye ederim keza odyssey serisinde (ben de dahil) çok fazla bleeding/ghosting gibi sorunlara denk gelen arkadaşlar oldu.
Yaklaşık 36.500 TL yapıyor. Sıvı soğutma piyasasına hakim değilim 1500 liraya falan iş görecek sıvı soğutma bulunabiliyor diye biliyorum. Kalan bütçe 2k monitör alma işini biraz zorlaştırabilir ama böyle bir sistem daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki daha iyi anlayan arkadaşlar daha iyi sistemler çıkaracaktır. Sevgilerle.
Attığınız sistem baya iyi ama benim bütçemk aşıyor.Rami 32gb yaptım en fazla.Monitör konusuna gelirsek düşüneceğim.Sahsen ddr5 sistem toplayabiliriz ama bunun için ekran kartından kısmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı