42.000TL'ye kadar sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
40k-42k arası

furukoxl

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere ekipman ve monitör buna dahil değildir ve kendim de topladım sizce nasıl olmuş? 1080p monitörüm var 2K alamam maalesef.

İşlemci.
AMD Ryzen 7 5800x3D işlemci + Gamepower skadi 120 ARGB CPU sıvı soğutma 120mm.

Anakart.
ASUS Pro B550M-C/CSM anakart.

Ekran kartı.
ASUS DUAL-RTX4070-O12g-whıte ekran kartı.

RAM.
Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz Gaming RAM.

SSD.
Apacer AS2280P4 AP512GAS2280P4-1 512 GB NVMe PCI-e M.2 SSD disk.

Kasa.
Vento VG10F 650W 80+ PSU temperli cam 4x120mm ATX kasa.

Toplamda hepsi 42K yapıyor. Zar zor bu kadar çıktım ve SSD ile RAM'i bilerek iyi seçmedim. Pek diğer bileşenleri yüksek tutmak için sonradan RAM ve SSD takviyesi yaparım. Sizce nasıl oldu? Sistem ya da beğenmediyseniz sizler bana önerir misiniz?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim benim elimdeki sistem nasıl sizce iyi mi illaki DDR5 şart mı?

Yani madem aldınız hayırlı olsun demek düşer ama bu fiyata AM5, DDR5 varken maalesef sisteminiz kötü. İade etme şansınız varsa hazır sistem olarak 40 bin bütçe ile bu en iyisi gibi, alternatif bu var. İkinci hazır sistem 2x16 RAM bulunurken anakartı a serisi olduğu için ilk sisteme kıyasla zayıf kalıyor. Hadi ilk sisteme aynısından bir RAM, ikinci sistemin de anakartını B550 yapalım dersek fiyatlar denk oluyor, o zaman da PSU'lara bakınca ilk sistem ASUS TUF 650b serisi ile geliyor ki bu da hemen hemen performansları cx-m ile benzer olduğunu ve iyi bir PSU olduğunu gösterir. İkinci sistem ise XPG kasa ve PSU ile geliyor ama hangi model PSU bilmiyorum. Eğer XPG probe PSU ile geliyorsa çok kötü, NZXT C modellerine benzeyen XPG Pylon ile geliyorsa iyi demektir. İşlemci soğutcunuz hakkında yorum yapamayacağım, çünkü bilmediğim bir alan.

AM4'e 36 bin liraya diğerlerine kıyasla kötü PSU'su olan PF650 PSU ile gelen ama 4070ti bu sistem var

Geri
Yukarı