42 Tirebolu çay güzel mi?

Türkiye'de toplanan kaliteli çayların hepsi yurtdışına çıkarılıyor, çıkarılmayanlar da "özel çay" adı altında fahiş fiyatlardan satılıyor. Gerçek çay içmek istiyorsan ya kaçak alacaksın, o yırtdışına çıkarılanlardan, ya da yurtdışından kendi evine sipariş edeceksin.

Paran ya da tanıdığın varsa her şeyin kralını tüketirsin ülkede merak etme hepsi yurtdışına gitmiyor. Para ya da tanıdık bak burası önemli çünkü ayda 50K kazanan bir beyaz yakalı vb. olsan dahi çöp tüketmeye mecbursun. Benim memleket Rize olduğundan iyi bal, iyi çay, iyi tereyağı vb. aklına ne gelirse erişimim oluyor.

Ama turistleri çok güzel öttürüyorlar tam komedi. Ayder Yaylası'nda çok tanıdık var şimdi çiftlik alabalığını, market balını atıyorlar önlerine bu kerizler de plasebo etkisiyle "oo dere alabalığı çok lezzetli, yaylı balı harika" diyor. Şimdi anlatırken bile gülüyorum, yaşamak lazım.

Hocam fark ettiniz mi ama her demlediğim çay aynı tada sahip olmuyor düzgün temiz suyla demlememe rağmen.

Örneğin dün çaykurun kırmızı paketteki çayını demledim ilk üstlerinden aldım. Bu sabah aynı şekilde düzgün bir şekilde demledim tadı daha kötü geldi acaba paketin içine doldurdukları her çay yaprağının tadı aynı değil mi

Aynı şeyden bahsettik hocam. :)

Konu daha dağıtmadan ekleyeyim bu Öz Köyüm diye zeytinyağı firması var benim anne tarafından aile dostudurlar. Temiz, hilesiz iş yapıyorlar erken hasat soğuk sıkım olanı tavsiye ederim. Ondan iyisini artık Yunanistan'ın köylerinde bulursun sanırım.

İndirim kodu da alsak iyi olurdu hocam.😀

Arada hediye gönderiyorlar da yağı hep normal fiyatından ödüyorum ayıp ne bileyim şimdi indirim falan sormak. Ama parasının hakkını hatta fazlasını veriyor ben kefilim.

Ama indirimden daha iyi şu tavsiyeyi verebilirim. Günün birinde Ayder Yaylası'na çıkayım falan dersen bal, peynir vb. alayını unut hiçbir şey alma. Alayı fabrikasyon. Ardeşen ilçesinde (yine aynı bölge) salı günleri halk pazarı oluyor orada da kendi ineği, bahçesi olan kadınların kendine ayrılmış bir alanı var. Oraya girip peynir, yağ ne istiyorsan alacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı