4200 TL monitör dahil sistem toplama

Bütçe
4300 TL

EreN58

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten selamün aleyküm hayırlı forumlar abiler arkadaşlar. Çok fazla grafik istemeyen genellikle arkadaş grubu arasında takıldığım oyunları oynamak için bir sistem toplamak istiyorum. Oynadığımız oyunlar, (LOL, CoD2, red alert serisi, CS GO, nadir olarak PUBG) monitör dahil 4300 TL bütçem var. Parçaları gelecek dönemde yukseltebilecegim için monitörü 144 Hz olsun istiyorum. Tabii bütçeye uyuyorsa. Teknobiyotik sitesinin sattığı E2 sistemi düşünüyordum fakat forumda birkaç konuda sistemin kalitesinin düşük olduğunu okudum. O yüzden böyle bir konu açma gereği duydum. Yardımlarınızı bekliyorum. Not: Bütçe Max. 4300 TL. Başlıkta yanlışlıkla 4200 TL yazdım. 3 5 TL dahi olsa yükseltmek istemiyorum çünkü o olayın önüne gecemiyoruz.

144 hz bir monitör yaklaşık olarak 1000 tlye bulunabiliyor. Yani sistem için 3300 tl bütçe oluyor bütçeyi az arttırıp yada indirimleri bekleyip bu özellikte bi sistemi almanızı öneririm;
Amd Ryzen 5 1600 12nm
Gıgabyte b450m s2h
Corsair 2x8 gb 3000mhz
Gtx 1650 Super
Corsair carbide spec delta 550w
Gıgabyte 480 gb ssd

Yaklaşık 3500 tllerde tutuyor eğer indirimleri kovalarsanız daha düşüğe bulabilirsiniz.

Not:Bu arada teknobiyotike güvenmeyin. Kargo konusunda falan değil yaptıkları sistemleri fp oalrak yayınlıyorlar ha cpu, gpu iyi ama geri kalan kasa ve psu gibi parçaları kalitesiz seçiyorlar buyüzden tercih etmeyin.

144 hz bir monitör yaklaşık olarak 1000 tlye bulunabiliyor. Yani sistem için 3300 tl bütçe oluyor bütçeyi az arttırıp yada indirimleri bekleyip bu özellikte bi sistemi almanızı öneririm;
Amd Ryzen 5 1600 12nm
Gıgabyte b450m s2h
Corsair 2x8 gb 3000mhz
Gtx 1650 Super
Gıgabyte 480 gb ssd

Yaklaşık 3500 tllerde tutuyor eğer indirimleri kovalarsanız daha düşüğe bulabilirsiniz.

Not:Bu arada teknobiyotike güvenmeyin. Kargo konusunda falan değil yaptıkları sistemleri fp oalrak yayınlıyorlar ha cpu, gpu iyi ama geri kalan kasa ve psu gibi parçaları kalitesiz seçiyorlar buyüzden tercih etmeyin.
Bahsettiğiniz konular yüzünden teknobiyotikten uzak durma kararı almıştım ben de. İndirim beklemek yerine şimdilik Ram'i sadece 1x8 tutsam ve ilerleyen zamanlarda ek yapsam nasıl olur? Benim de kendi başıma toplamaya çalıştığım sistem buna benzer bir şeydi. Monitörde takılı kalmamın sebebi de daha önce R5 2600x ve rx590 lı sistem kullanıyordum. Geçenlerde 60 Hz ekranda biraz vakit geçirdim ve 144hz altı monitör kesinlikle almam diyorum. Eğer 1x8 de başarılı bir şekilde idare eder diyorsanız o şekilde toplayayım?

İşlemci - 629 TL
Anakart - 419 TL
Bellek - 240 TL
Ekran kartı - 1276 TL
SSD - 249 TL
Kasa +psu - 581 TL
Monitör - 871 TL
Toplam - 4265 TL

Teknobiyotik E2 sistemde anakart B450M HDV, güç kaynağı da High Power 600W 80+, monitör olarak seçeneklerden buradaki monitörü eklersen aynı fiyata geliyor. Monitör hakkında bir fikrim yok ama bu fiyata 144 Hz bulamazsın. Sağlam bir ikinci el bulursan kontrol edip alabilirsin. Ekran kartı olarak 1650 SUPER veya RX 580 fiyatı hangisi uygunsa onu al. RX 570 alıp artan bütçeyle farklı monitör alabilirsin.

İşlemci - 629 TL
Anakart - 419 TL
Bellek - 240 TL
Ekran kartı - 1276 TL
SSD - 249 TL
Kasa +psu - 581 TL
Monitör - 871 TL
Toplam - 4265 TL

Teknobiyotik E2 sistemde anakart B450M HDV, güç kaynağı da High Power 600W 80+, monitör olarak seçeneklerden buradaki monitörü eklersen aynı fiyata geliyor. Monitör hakkında bir fikrim yok ama bu fiyata 144 Hz bulamazsın. Sağlam bir ikinci el bulursan kontrol edip alabilirsin. Ekran kartı olarak 1650 SUPER veya RX 580 fiyatı hangisi uygunsa onu al. RX 570 alıp artan bütçeyle farklı monitör alabilirsin.
Teşekkür ederim. Dediğim gibi önceliğim monitör. Mesela 1 sene sonra ekran kartını yukseltebilirim ama monitör ile uğraşmak istemiyorum. En sabit parçam monitör olacak. Bütçeyi 4500 e yükseltebilirim ama dediğim gibi ipin ucu kaçar diye korkuyorum.

Acer ED242QRAbidpx 23.6" 4ms 144 Hz (DVI+HDMI+Display) Full Fiyatı düşündüğüm monitör buydu. Olmazsa dediğiniz gibi ilk etapta Rx570 ile başlayıp sonrasında yükseltmeye gideceğim galiba.

Arkadaşın attığı monitörün çerçevesi çok kalın tabi siz sıkıntı yapmam diyorsanız kullanabilrisiniz. 8gb ram sizin önerdiğiniz oyunlar için rahatlıkla yeterli ben daha ileri dönük olsun diye demiştim hatta rami 8 yapıp o parayı ekran kartına ekleyip gtx 1660 yada super almayı deneyebilirsin
Bu arada ekran kartı olarak eğer yazılım problemleriyle uğraşmak istemiyorsanız ve tdp düşük istiyorsanız nvidia tercih edin. Rx 580 bu zamandan sonra bence alınması değmez. 185 watt tdp değeri var ve malum amdnin driver sıkıntılarıda mevcut

Arkadaşın attığı monitörün çerçevesi çok kalın tabi siz sıkıntı yapmam diyorsanız kullanabilrisiniz. 8gb ram sizin önerdiğiniz oyunlar için rahatlıkla yeterli ben daha ileri dönük olsun diye demiştim hatta rami 8 yapıp o parayı ekran kartına ekleyip gtx 1660 yada super almayı deneyebilirsin
Bu arada ekran kartı olarak eğer yazılım problemleriyle uğraşmak istemiyorsanız ve tdp düşük istiyorsanız nvidia tercih edin. Rx 580 bu zamandan sonra bence alınması değmez. 185 watt tdp değeri var ve malum amdnin driver sıkıntılarıda mevcut
Monitörden yana problem yok. Eski monitörüm de öyleydi. Viewsonic XG2401 kullanıyordum. Kalın yanaklı. Galiba bu sistemi alıp fiyatı biraz yukarı çekip (Dediğim gibi oldu bak dayanamadim.) Ekran kartını GTX 1650S yapıp sistemi toplayacağım.
Amd Ryzen 5 1600 12nm
Gıgabyte b450m s2h
Corsair 2x8 gb 3000mhz
Gtx 1650 Super
Gıgabyte 480 gb ssd

İşlemci - 629 TL
Anakart - 419 TL
Bellek - 240 TL
Ekran kartı - 1276 TL
SSD - 249 TL
Kasa +psu - 581 TL
Monitör - 871 TL
Toplam - 4265 TL

Söylediğim gibi oldu ve kendimce bir kaç oynama ile verdiğiniz tavsiyeler doğrultusunda bir sistem yaptım. Olay şu şekilde;

AMD Ryzen ™ 5 1600 3.2GHz (Turbo 3.6GHz) 16MB Cache 12nm Yeni Versiyon AM4 İşlemci - Wraith Stealth Soğutuculu (628.27 TL)

Gigabyte B450M-S2H Socket AM4, DDR4 3200(O.C.), M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, m-ATX Anakart (418.42 TL)

Adata XPG Spectrix D41 RGB 8 GB 3000MHz DDR4 AX4U300038G16A-SR41 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (283.94 TL)

Adata 256 GB XPG SX6000 Pro ASX6000PNP-256GT-C M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (285 TL)

MSI VGA GeForce GTX 1650 Ventus XS 4G OC Ekran Kartı (1299 TL)

Corsair Carbide Series SPEC-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa (580.56 TL)

★ Lenovo 23.6" D24F-10 1920x1080 1ms / 144Hz HDMI / DP FreeSync Gaming Monitör (871 TL)

Toplam =>> 4366 TL.

Yorumunuz nedir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı