4200 TL'ye RX 560 tabanlı sistem toplama

Olsun hocam.Çok büyük araştırmalar içerisindeyim şu anda. :):)
Bunu alabilirsin hem RX560 DX12'de 1050Tİ'dan güçlü hemde monitör FreeSync destekli hem o özellik işine yarar.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam bende intel düşünüyorum fakat alacağım anakart 9. nesil intel işlemciler ile uyumlu olacak mı ?
Çok kafamı karıştırdı bu soru. :):)
Bende aynı anakartı kullanıyorum ve zaten tüm 8.nesil destekleyen işlemcilere 9.nesil desteği gelicek diye biliyorum nasıl H110'a geldiyse H310'a da gelecek yani bir yerde duydum tüm anakartlar destekleyecekmiş 8.nesil bazılarına sıra sıra gelmeye başladı anakartlara.
Emin misiniz ? Ben 1050 Ti daha güçlü ve performans odaklı biliyordum.Umarım yanlışım yoktur.
DX11 ve Nvidia üzerine kurulmuş oyunlarda öyle ama yeni nesil DX12 oyunlarda %85'inde RX560 4 GB daha fazla FPS veriyor.

Bende aynı anakartı kullanıyorum ve zaten tüm 8.nesil destekleyen işlemcilere 9.nesil desteği gelicek diye biliyorum nasıl H110'a geldiyse H310'a da gelecek yani bir yerde duydum tüm anakartlar destekleyecekmiş 8.nesil bazılarına sıra sıra gelmeye başladı anakartlara.

DX11 ve Nvidia üzerine kurulmuş oyunlarda öyle ama yeni nesil DX12 oyunlarda %85'inde RX560 4 GB daha fazla FPS veriyor.
Çok fazla FPS farkı yok ama oynuyorsa 3 yada 4 FPS oynuyor.

Sizce nasıl olmuş ? :LOL:
Önerilerinize açığım.
Bütçem en fazla 4200 TL bu arada. :):) (İşlemci konusunda lütfen ryzen 2200g önermeyiniz çünkü alacağım işlemci şu an indirimde.)
Eki Görüntüle 320824
Daha almadıysanız Sinerjiden Rx570+Ryzen 1500x'li sistem 4.200 Tl Ben Kullanıyorum.Isterseninz oyun testlerini atabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı