43.000 TL monitör önerisi

Bütçe
43.300

Rakarov

Centipat
Daha fazla  
Monitör
PG27AQN
i9 13900K, RTX 4090'lı sisteme sahibim ve rekabetçi oyun oynamayı seviyorum bu yüzden dün PG27aqn adlı monitörü satın aldım. Monitör 2K, 360Hz, 1ms (GtG), ulbm2, özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Monitörü kurdum ve aşırı akıcı olması bir yana gözüme takılan bir ghosting olmadı. Monitörü almadan önce MPG 271qrx adlı monitörü de görmüştüm fakat stokta yoktu ve fiyatı şu anki monitörümden daha ucuz ve 2K, 360Hz, 0.03ms, OLED ekrandı şimdi satışta var buraya yazmamın sebebini de kısaca şöyle belirtmek istiyorum. OLED ekranlarda burn-in olduğu için Fast IPS tercih ettim uzun süre kullanacağım bir monitöre para vermek daha mantıklı geldi fakat yeni OLED panellerde burn-in sorunu olmadığı söyleniyor bazılarıysa aldığı gibi burn-in'e maruz kaldığını belirtiyor. Araştırdığım kadarıyla OLED'lerin ömrü kısa oluyor 15.000 saat sonra tükeniyor fakat IPS gibi LCD paneller 100.000 saate kadar dayanabiliyor. Kısacası PG27aqn monitörümü iade edip OLED almam daha mı mantıklı olur yoksa şu anki monitör de yeterince iyi mi?

Bu bütçeye tavsiye verecek olsam https://www.akakce.com/monitor/en-u...nc-oled-oyuncu-monitoru-fiyati,130173679.html

Bu monitörü söylerdim ya da mutlaka 4K monitör söylerdim, fakat rekabetçi oyun oynamayı sevdiğinizi söylediğinizden yüksek HZ oranlı 2K monitör isteğinizi de anlıyorum. Hem sisteminiz güçlü ve oyunlar görsel bir şölen yaşatır hem de bütçeniz geniş. Açıkcası 4090 ekran kartlı bir sistemde Rekabetçi oyun önceliği için bir monitör bakıyor olmazdım. Uzun ömür konusuna gelince burn-in malesef bir gerçek tabi.

Geri
Yukarı