43.000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
en yüksek 43.000
4070 Tİ ile 3070 Tİ arasında nasıl fark göremediniz,dalga mı geçiyorsunuz?
Biri 3070 Tİ 8 GB diğeri 3090 dengi ve 12 GB VRAM e sahip,DLSS 3.0 faktörünü saymıyorum bile.
peki doğrudur ama bana 4070 ti fazla onun için extra 5000 ekleyemem sistemime ondan bahsediyorum.

Alakası yok,saçma sapan sitelerden bakıp darboğaz yapıyor falan demeyin.
4070 Tİ ı 7700X besleyemezse hangi işlemci besleyecek?
Az akıl mantık.
Forumun kalitesi iyice düştü
Hangi siteden bakayım kendin daroğaz hesaplaması mı yapabiliyorsun öner güvenilir bi site de bakayım o zaman. forumun kalitesinin düşmesiyle bir alakası yok, çokilmişsiniz ve soruları tersliyorsunuz.

forumun kalitesinin düşmesiyle bir alakası yok, çokilmişsiniz ve soruları tersliyorsunuz.
Tersleme ile alakası yok,ilki 7700X hem yeni nesil bir işlemci hem de güçlü bir işlemci 4070 Tİ a darboğaz yapması imkansız.
Hadi diyelim bilmiyorsunuz,iki arkadaş size sistem toplarken bu işlemciyi kullanmış, bilmediğiniz halde "bu işlemci darboğaz yapıyor" dememeniz gerekir.

Tersleme ile alakası yok,ilki 7700X hem yeni nesil bir işlemci hem de güçlü bir işlemci 4070 Tİ a darboğaz yapması imkansız.
Hadi diyelim bilmiyorsunuz,iki arkadaş size sistem toplarken bu işlemciyi kullanmış, bilmediğiniz halde "bu işlemci darboğaz yapıyor" dememeniz gerekir.
önereceğiniz darboğaz hesaplama sitesi varmı

Hocam bütçeniz şu anda nedir? Ona göre öneri yapalım o zaman.

önereceğiniz darboğaz hesaplama sitesi varmı
Darboğaz hesaplama sitelerinin hiçbiri tam olarak doğru değil.
Darboğaz yapıp yapmayacağını veya darboğaz oranını öğrenmenizin en iyi yolu canlı oyun testleridir.
YouTube üzerinde birçok video bulunuyor, çözünürlüğü ve ayarları dikkate alarak merak ettiğiniz kombinasyonları görebilirsiniz.

Darboğaz hesaplama sitelerinin hiçbiri tam olarak doğru değil.
Darboğaz yapıp yapmayacağını veya darboğaz oranını öğrenmenizin en iyi yolu canlı oyun testleridir.
YouTube üzerinde birçok video bulunuyor, çözünürlüğü ve ayarları dikkate alarak merak ettiğiniz kombinasyonları görebilirsiniz.
Peki 3070 ti ile amd ryzen 9 5900x iyi mi? çünkü onları almayı planlıyorum ve işlemci fiyatı düşük. Bir arkadaşım bana dlss için intel olması gerekiyor demişti, nvidianın bir özelliği olsada ryzenin desteklemediğini ve onda çalışmadığını söyledi, bu konu hakkında bilgilendirme yaparmısın?

Peki 3070 ti ile amd ryzen 9 5900x iyi mi? çünkü onları almayı planlıyorum ve işlemci fiyatı düşük. Bir arkadaşım bana dlss için intel olması gerekiyor demişti, nvidianın bir özelliği olsada ryzenin desteklemediğini ve onda çalışmadığını söyledi, bu konu hakkında bilgilendirme yaparmısın?
Dlss ryzen işlemci olsa da kullanılıyor. Eğer monitörünüz 2 ya da 4K ise ryzen 5 5600 ve b550 bir anakart alın yanına da 4070 ti

Arkadaşınızın yanlış bilgi vermiş, DLSS için RTX serisi bir karta sahip olmanız yeterli.
Amaç oyun ise 5800X3D daha iyi olur :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşınızın yanlış bilgi vermiş, DLSS için RTX serisi bir karta sahip olmanız yeterli.
Amaç oyun ise 5800X3D daha iyi olur :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
amaç oyun ise derken kastettiğin 5900x dahaçok 3d tasarımlar için olduğu mu

Dlss ryzen işlemci olsa da kullanılıyor. Eğer monitörünüz 2 ya da 4K ise ryzen 5 5600 ve b550 bir anakart alın yanına da 4070 ti
anakart tavsiyesinde bulunurmusun 3070 ti lı bir sistem için? ve monitörün 1080p olacak

Yeni konular

Geri
Yukarı