4300 TL sistem toplama

Bütçe
4300

deactivatedfemo

Decapat
Merhabalar,
Taksit(9 ~ 12) ile bir hazır sistem alacağım ve ufak bir yükseltme yapma şansım var. Öncelikle belirtmek istediğim taksit ile alacagim için 100 TL bile taksit hesabinda fark gösterebiliyor, lütfen cevaplarken bunu göz önünde bulundurun.

1. Ilk olarak hazir sistem RX580 8 GB ile sunuluyor ve 230 TL gibi bir farkla RX5500XT yükseltme şansim var.
  2. Ikinci olarak 110 TL gibi farkli r5 3500X alma sansin var.(Sunulan R5 2600)
  3. Başka bir seçenek farkli bir hazır sistemde 250TL farkla RX590.

Daha önceki konulara baktigimda GTX 1650 Super ya da 1660 Super linkleri atilmis. Sunulan sistemde 570TL farkla 1660 Super ekleme şansi sunuluyor ve bu taksite çok fazla yansiyor. Islemciyi R3 3200G düsürerek bir ihtimal 1660 Super alabiliyorum ama o islemci ekran kartini besleyebilir mi bilmiyorum. Pek sağlıkli bir seçim gibi gelmedi bana.

Hülasa sizce hangi seçenek hem stabil hem de bütçemi zora sokmadan en iyi sistemi sunabilir?

Genellikle hazır sistemlerde yapılan yükseltmeler tam anlamıyla "geçirme" oluyor. O yüzden aradığınız parçaların olabildiğince yükseltmesiz bulunduğu sistemleri araştırmanızı öneririm. Birde piyasayı kontrol ederek fiyat değerlendirmesi yapın. Bazı sistemlerin kendisi başlı başına"geçirme" oluyor.

Parçaları kendiniz teker teker alın. Bir iki haftaya yayarak güzel indirimler yakalarsınız, tamamen sizin kontrolünüzde olur böyle seçeneklerle yukarıda da söylendiği gibi saçma farklar isteniyor. Bir de en az bir parçası kalitesiz/sorunlu oluyor genelde bu hazırların.

Tek tek toplama şansim pek yok,çünkü nakit bütçem ancak monitor ve ekipmana yetiyor.Bu yüzden taksitle aliyorum.Arkadaşin bahsettigi fiyat farki konusunu da araştirdim,ayni model marka ekran kartlari ile hazir sistemde sunulan ekran karti arasindaki fark min. 373tl.Sistem uzerine ayni karti aldigimda 257tl ekleniyor.Bu durumda 100 küsür tl daha ucuza bile gelmiş olacak kart piyasaya göre.

O konuda biraz haklisiniz hangi parça ne derece güvenilir bilinmiyor.
@10 Ekmek Yiyen Çoçuk

• AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz/3.9GHz 19MB 65W 2.Nesil İşlemci
  • Gigabyte B450M S2H
  • XFX AMD Radeon RX 580
  • Adata SU630 ASU630SS-240GQ-R 240GB
  • Adata xgp 8Gb 3000Mhz cl16
Kasası şuan firsby marka ve onu tercih etmiyorum.Iletişime geçtim bu hafta icinde başka kasa seçenekleri gelecekmis.

Ek olarak biraz araştirdim ve rx5500xt nin rx580 yerine daha iyi bir seçenek olduğu kararina vardim.Sizin düşünceleriniz neler?

@10 Ekmek Yiyen Çoçuk @Cem Yağız

Yeni konular

Geri
Yukarı