4350G sistem toplama tavsiyesi

İşlemci=AMD Ryzen 3 PRO 4350G Dört Çekirdek 3.80 GHz Kutusuz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Anakart=Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Ram=Corsair Vengeance 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Ya da.
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Kesinlikle 16 GB almanızı tavsiye ederim.

Kasa=Power Boost VK-G2080C ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com) bu kasayı almanızı tavsiye etmem fiyat ucuz olsun diye koydum. İki üç matkap darbesiyle camları delerseniz idare eder.

Psu=FSP FSP500-60AHBC Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

İsteğe bağlı parçalar.
Snowman T6 Ultra 6 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Snowman M200 Combo Intel/AMD 9cm Led CPU Fan Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

PSU'yu artırabilirsiniz.(gelecek için)
Toplam=3300 (yuvarladım iki üç lira)
Tavsiyeyi yanlış yerde açtıysam özür dilerim nerede açacağımı bilmiyordum.
SSD(unutmuşum)=Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
FPS test=Gaming With The Ryzen 3 4350G - YouTube

S2H yerine V2 olan modelini al: Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

LPX RAM alma, onun yerine: Neoforza 8 GB 3000 MHz DDR4 NMUD480E82-3000DB11 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa rezalet, onun yerine: Zalman N2 Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RGB kasa gerekli değilse: Zalman T7 Mid Tower Fanlı ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

FSP AHBC olan serisini önermiyorum. Onun yerine Hydro K çok daha iyi bir tercih;

Neden benim RAM'ler olmaz? Kasa e... çıktı bilmiyordum. Onu koymak daha mantıklı.
Neden benim RAM olmaz?
Anakart V2 çıktığını bilmiyordum.
PSU evet oda olabilir.
Kasadan anlamam.
Ben almayacağım ki tavsiye yaptım.

Neden benim RAM olmaz?
Anakart V2 çıktığını bilmiyordum.
PSU evet o da olabilir.
Kasadan anlamam.
Ben almayacağım ki tavsiye yaptım.
LPX ramlerin çipleri sorunlu, XMP açarken bile sorun çıkarıyor.
Aynı fiyata daha eski bir anakart kullanmak olmamış,
Kasadan anlamıyorsanız önermeyin malzeme kalitesi berbat ötesi,
İnsanları yanlış tavsiyelerle yönlendirmek hoş değil, bilgili olmadığınız bir konuda tavsiye yapmayın.

LPX RAM'lerin çipleri sorunlu, XMP açarken bile sorun çıkarıyor.
Aynı fiyata daha eski bir anakart kullanmak olmamış,
Kasadan anlamıyorsanız önermeyin malzeme kalitesi berbat ötesi,
İnsanları yanlış tavsiyelerle yönlendirmek hoş değil, bilgili olmadığınız bir konuda tavsiye yapmayın.

Çok ağır konuşmuşsunuz beni üzdü.
Niye öyle diyorsunuz beyfendi. Alındım, gücendim (Deep Turkish Web) - YouTube
O anakart daha yeni çıkmış bilmemem normal değil mi?
Corsair mı sıkıntılı Adata mı?
Benim bilgisiz olduğumu nereden biliyorsunuz?
Sadece birkaç eksik bilgim var bu kadar.
Benden çok çok daha kötüleri var.
Bu konuyu açmamış olsaydım, bir şey öğrenmemiş olup daha da yanlışa davam edecektim bir de siz RAM önerin bakalım. Neo Forza çok dandik.

Bu konuyu açmamış olsaydım, bir şey öğrenmemiş olup daha da yanlışa davam edecektim bir de siz RAM önerin bakalım. Neo Forza çok dandik.

Neo Forza dandik falan değil Corsair'in RAM'lerinden daha iyidir Neo Forza.

Hahahaha kahkaha şelalesi. Daha önerdiğiniz ram'in modelini bilmiyorsunuz.
Ayrıca bilgisizsiniz demedim, bilgili olmadığınız bir konuda yorum yapmayın dedim, sanırım okuduğunuzu anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Eksik bilgilerinizi konu açarak değil, araştırarak öğrenmeniz lazım. Yaklaşık 2 yıldır bu foruma üyeyim. Bir defa bile emin olmadığım bir konuda yorum yapmadım, insanları yanlış yönlendirmedim. Bir de hazırladığınız kötü sistemi imzanıza eklemişsiniz, şaka gibi.

Neo Forza'nın dandikliği hakkında bir kaynak gösterin bakalım da biz de görelim dandikliğini.

Hahahaha kahkaha şelalesi. Daha önerdiğiniz RAM'in modelini bilmiyorsunuz.
Ayrıca bilgisizsiniz demedim, bilgili olmadığınız bir konuda yorum yapmayın dedim, sanırım okuduğunuzu anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Eksik bilgilerinizi konu açarak değil, araştırarak öğrenmeniz lazım. Yaklaşık 2 yıldır bu foruma üyeyim. Bir defa bile emin olmadığım bir konuda yorum yapmadım, insanları yanlış yönlendirmedim. Bir de hazırladığınız kötü sistemi imzanıza eklemişsiniz, şaka gibi.

Neo Forza'nın dandikliği hakkında bir kaynak gösterin bakalım da biz de görelim dandikliğini.

Yorumlarına bakın. Adata'ya göre işçiliği kötüymüş.
İmzama eklememde ne sıkıntı var?
Kalsın alacak olan alır sizin sayenizde.
Hatalar olmasa bence 3300 liraya indirimsiz rahat alınır.
Derslerime daha fazla çalışmalıyım hatalarım var, olmasa var ya biz bu işi yapıyoruz.
🤣
Hocam affedin bir daha olmaz.
Çalışmadığım yerden geldi ve sınav zordu.
3000'e sistem toplayan kalmadı hocam.

Yorumlarına bakın. Adata'ya göre işçiliği kötüymüş.
İmzama eklememde ne sıkıntı var?
Kalsın alacak olan alır sizin sayenizde.
Hatalar olmasa bence 3300 liraya indirimsiz rahat alınır.
Derslerime daha fazla çalışmalıyım hatalarım var, olmasa var ya biz bu işi yapıyoruz.
🤣
Hocam affedin bir daha olmaz.
Çalışmadığım yerden geldi ve sınav zordu.
3000'e sistem toplayan kalmadı hocam.

Dostum o zaman kronik sorunlu donanımları çıkartıp sorunlu olmayanları koy.

Hahahaha kahkaha şelalesi. Daha önerdiğiniz RAM'in modelini bilmiyorsunuz.

Ben foruma gelmeden önce kendimi bayağı iyi biliyor sanardım. Eksik olan konularım varmış, kasa konusunda her zaman kötüydüm aynı şekilde PSU'da da ama RAM'den beklemezdim.

Dostum o zaman kronik sorunlu donanımları çıkartıp sorunlu olmayanları koy.

Düzeltme kapalı olsaydı çoktan koymuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı