440 Puan ile nasıl bir Anadolu lisesine gidilir ?

yrfann

Kilopat
Daha fazla  
Gitmek istediğim liseler belli zaten. 465 Puanlık Kanuni Anadolu Lisesi ve 450 Puanlık Tevfik Serdar Anadolu lisesi. Ben bu 2 liseden birine gitmeye çalışacağım. 455 Puanlık bir fen lisesi var ama orayı babam ve annem tercih etmemi istemedi. Bu iki liseye nasıl giderim çoğu kişi nakil puanın yetiyor diyor ama içimde hep bir kuşku var. Birde Uçak Mühendisliği okumak istiyorum. Çizim yeteneklerim fena sayılmaz ortalamanın 3 4 tık üstünde. Bir anadolu lisesinden gidileceğini biliyorum puanları da düşük bu üniversitelerin.

Puanın ne, hangi şehirdesin bunları öğrenmem gerek. Bu arada uçak mühendisliği için fen lisesine gitmen daha iyi olur, aileni şu şu sebeplerden dolayı fen lisesine gitmem daha iyi olur, de anlayışla karşılayacaklardır.

Şuan tercihlerimi yaptım kaydettik. Genel olarak hep fen lisesi yazdık. 2 3 anadolu ve tuzak niyetine de 400 puanlık 2 lise yazdık. Trabzondayım 440 puan aldım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı