Anadolu imam-hatip lisesine gidilir mi?

Benim gideceğim okul fen ve sosyal bilgiler projeli okul ve yüzdeliği 13 hocaya gittik sorduk 4 saat Arapça ve 5 saat kuran-ı kerim dersimiz var onun dışında müfredatımız fen lisesi ve kitaplarımız fen lisesi dedi dediği cidden doğru mu?

Ben de fen ve sosyal bilgilerdeyim. Başta bana da öyle dediler lakin o Arapça ve kuran öyle bir problem çıkarıyor ki... Matematik ile kuran dersi yazılı notlarınızın aynı olduğunu düşünün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende fen ve sosyal bilgilerdeyim. Başta bana da öyle dediler lakin o Arapça ve kuran öyle bir problem çıkarıyor ki... Matematik ile kuran dersi yazılı notlarınızın aynı olduğunu düşünün.

Ben buraya zaten idareten gideceğim biraz da 399.33'lük okulun puannının düşmesini bekliyorum biraz da 1 sene okuyabilirim en fazla herhalde.

Bende Fen ve Sosyal bilgilerdeyim. Başta bana da öyle dediler lakin o Arapça ve Kur'an öyle bir problem çıkarıyor ki... Matematik ile Kuran dersi yazılı notlarınızın aynı olduğunu düşünün.
Hocam haksızsınız demeyeceğim ama bu hocayla esasen.
Bizim Kur'an'cı tak tak diye 100 girdi herkese.
İkinci dönem başka hoca girdi. Sinir oldum. Doğru düzgün okuyana da 80 falan verdi. Doğru düzgün okumayana da benzer puan verdi.
100'ü hafızlara bile vermiyorum mu öyle bir şeyler dedi. Bana ne onlardan. Onların imkanı vardı ki gitmişler. Benim öyle bir imkanım olmadı.

Neyse. Bir de Arapça'da zorlanabilir. Onda da hoca düzgünse dersi de dinlersen halledersin.
Ekstradan dil öğrenmiş olursun. Hatta üzerine gidip geliştirirsen turizmde yeri büyük ve ileride de faydana olabilir.
Malum Araplar bayağı zengin. Söz sahibi.

Hocam haksızsınız demeyeceğim ama bu hocayla esasen.
Bizim Kur'an'cı tak tak diye 100 girdi herkese.
İkinci dönem başka hoca girdi. Sinir oldum. Doğru düzgün okuyana da 80 falan verdi. Doğru düzgün okumayana da benzer puan verdi.
100'ü hafızlara bile vermiyorum mu öyle bir şeyler dedi. Bana ne onlardan. Onların imkanı vardı ki gitmişler. Benim öyle bir imkanım olmadı.

Neyse. Bir de Arapça'da zorlanabilir. Onda da hoca düzgünse dersi de dinlersen halledersin.
Ekstradan dil öğrenmiş olursun. Hatta üzerine gidip geliştirirsen turizmde yeri büyük ve ileride de faydana olabilir.
Malum Araplar bayağı zengin. Söz sahibi.
Kuran dersimizde çoğu duayı verip + 6 sayfalık Yasin'in 3.5 sayfasını ezbere vermeme rağmen 55 verdi.

Kur'an dersimizde çoğu duayı verip + 6 sayfalık Yasin'in 3.5 sayfasını ezbere vermeme rağmen 55 verdi.
Bu tip hocalar adamı dininden soğutur.
Aslında normal Anadolu lisesine gidip Kur'an-ı vb. dini bilgileri iyi bir cami imamından öğrenmek daha sağlıklı bence.
Hem hocayı kendin seçiyorsun.
Kötü hocaysa başka camiye gidersin. Neredeyse her yerde cami var değil mi?

İmam Hatip Lisesi mezunu Ateist bir kişi olarak söylüyorum; din görevlisi olmayacaksan hiç gitme. Meslek lisesine git daha iyi. İmam hatip liselerinde bırak okul kalitesini, öğrenci kalitesi de çok düşük.

Koleje gitme imkanınız varsa koleje gidin, bunun haricinde Anadolu imam-hatip'ten başka şansınız yoksa İmam Hatip liseleri normal anadolu müfredatının sadece bir kaç din dersi eklenmiş halidir.
Lisede kolej kendini uçurumdan atmakla eş değer olur, ders çalışmaya imkan olmaz, lisede kolej ortaokulda başarısız olanların gittiği yerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı