4400 TL Sistem toplama

dWight

Hectopat
Öncelikle merhabalar bu sistemi yakın zamanda toplamayı düşünüyorum fakat parça ve parça uyumları hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim konuya hakim birisinin gözünden eksileri artıları öğrenerek değiştirebileceğim parçaların olup olmaması hakkında yorumlara açığım.

cats.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle anakart ve işlemci uyumsuz, ve bana kalırsa işlemciye bu kadar abanılıp ekran kartının düşük alınması saçma. Bu bütçede GTX1060 alınabilir.

Öncelikle merhabalar bu sistemi yakın zamanda toplamayı düşünüyorum fakat parça ve parça uyumları hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim konuya hakim birisinin gözünden eksileri artıları öğrenerek değiştirebileceğim parçaların olup olmaması hakkında yorumlara açığım.

Eki Görüntüle 306763
Ryzen 2600x b360 ile çalışmaz. B350 yada a320 ile çalışır onu hemen değiştir. Daha uyguna toplayabilirin hatta GTX 1060 6 gb li bir sistem toplanabilir.
Not bu sistem dolar 4.53 iken toplandı fiyatı biraz artmış olabilir istersen kasayı değiştirebilirsin.

Dosya Ekleri

• IMG_6652.PNG
    IMG_6652.PNG
    63 KB · Görüntüleme: 56
İleride öyle veya böyle aynı bellekten bir tane daha eklenecek, aynı şekilde bugün işlemciyi en azından alabileceğim en yükseği aldım diyerek ilerde al sat şeklinde ekran kartı daha yüksek bir donanımla değiştirilebilir. Al sat tavsiyesi pek yapmıyorum ama yapıldığını okuyorum. Göze alınabilirse seçenek olarak aklınızda bulunsun.

2600x 1050ti 8gb.jpg

Bunu alman daha mantıklı olur, daha güncel ve güçlü bir işlemci, SSD var, daha kaliteli kasa ve PSU.
Eki Görüntüle 306770
Oyun amaçlı toplayacağım şu önerdiğin sistem gerçekten fiyatı çok iyi üstüne üstlük 1060 6gb var benim aslında bütçem 4600-4750 TL arası sence daha ne ekleyebilirim veya ne yükseltebilirim şu topladığın sistemde ?

Oyun amaçlı toplayacağım şu önerdiğin sistem gerçekten fiyatı çok iyi üstüne üstlük 1060 6gb var benim aslında bütçem 4600-4750 TL arası sence daha ne ekleyebilirim veya ne yükseltebilirim şu topladığın sistemde ?
Hocam işlemciyi i5 8400 yapabilirsiniz bütçeniz bu şekilde artarsa. İleride de elinize para geçerse 8 GB RAM ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı