4400 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
4400

qRazieL

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Şu anki sistemim:
  • İşlemci: i5 10400F
  • Ekran kartı: GTX 760 OEM 192 bit 3 GB
  • PSU: Corsair VS450 450W (turuncu etiketli olan)
Malum sıfır fiyatlarından dolayı 2. el olarak ekran kartı alabiliyorum. Bu sebeple aşağıdaki ekran kartlarını bulabildim. Her türlü şu anki ekran kartımdan bu ekran kartlarından birine geçtiğimde performans olarak güncellenmiş oluyor sistem. Ancak RX 6xxx serilerinden bir kart alırsam PSU güncellemek için param olmayacak. Bu durumda mevcut PSU bu kartları idare edebilecek bir süre tanırmı benim için nereden baksam 3-4 ay idare etmesi gerekiyor, bu durumda sistem için yetersiz olursa eğer ekran kartına ya da sisteme bir zararı olur mu ya da yetme şansı olur mu? Bulduğum ekran kartlarının fiyat olarak durumları belki piyasaya göre yüksek olabilir ama temizlik açısından bu fiyatlara bulabildim kartları evet daha ucuzları da vardır ama güvenmek açısından daha ucuzlarında güvenebileceğim bir fiyatta başka ekran kartı bulamadım. Öneri ve görüşleriniz benim için önemli bu yüzden yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Bu fiyat aralığında NVIDIA modellerde bir seçenek aramadım çünkü sistem üzerinde macOS kurulumu da yapılacak.
  • Sapphire Nitro+ RX 5500 XT 8 GB - 2500 ₺
  • Sapphire Pulse RX 6600 8 GB - 3900 ₺
  • MSI RX 6600 XT Mech 2X 8 GB - 4400 ₺

Son düzenleyen: Moderatör:
MacOS kuracağina göre oyunla pek işin olmadiğini anliyorum. F/P açisindan 5500 XT al hocam. 1900TL cebine kalir.
Oyun olarak şöyle sistemi dual boot olarak kullanacağım monitörüm zaten 1080p destekliyor şu anki ekran kartımlada Lol benzeri oyunları oynattığı için o tip oyunları oynadım. Ekran kartı yükseltirsem ister istemez single player tarzda oyunlarada merakım var rx 5500 1080p olarak ne biliyim rdr2 witcher gibi oyunları en azından kasmadan oynatırmı acaba kalite olarak bi ultra ayar aramıyorum ama en azından göze hoş bir ayarda kasmadan oynatırmıyı bilmediğimden soruyorum.

Selam Dostum Asus Rog Strix RX560 Almanı Öneririm
Hocam o kartlar biraz fazla eski nesil gibi kalıyor birde mining vb dönemlerinde olduğu için fazla yorgun olmazlar mı

MSI mech kullanan var mı bilmiyorum ama genelde önerilmiyor. Sapphire Pulse RX6600 alabilirsiniz.
Bende baktım pek önermiyorlar ama Yani 60-70 derecelerde diyorlar sıcaklık bakımından ama ciddi bir farkı oluyormu markanın genede

Birde şu anki 450w psu yetermi Rx 6600 için

Bende baktım pek önermiyorlar ama Yani 60-70 derecelerde diyorlar sıcaklık bakımından ama ciddi bir farkı oluyormu markanın genede
Giriş seviye kart olduğundan önerilmiyor. Yukarıda ki modellerin hepsi AAA oyunlarda 65-70 arasında çalışıyor. Kasanın durumuna göre değişebiliyor. Soğutma önemliyse Gigabyte veya Asus DUAL modellerine bakabilirsiniz.

Birde şu anki 450w psu yetermi Rx 6600 için
Önerdiği 450w 12V psu. Yeterli olur ama değiştirme imkanınız varsa 500 üstü PSU almanızı öneririm.

Giriş seviye kart olduğundan önerilmiyor. Yukarıda ki modellerin hepsi AAA oyunlarda 65-70 arasında çalışıyor. Kasanın durumuna göre değişebiliyor. Soğutma önemliyse Gigabyte veya Asus DUAL modellerine bakabilirsiniz.

Önerdiği 450w 12V psu. Yeterli olur, ama değiştirme imkanınız varsa 500 üstü PSU almanızı öneririm.
Soğutma anlamında kart kendini idare etse yeter benim için öyle 90-100 olup kendini yıpratacak kadar bir ısınması oluyor mu bu kartların bilmiyorum ama :D PSU olarak 12V kanalında 400W verdiği yazıyor PSU üzerinde en azından idare etmesi açısından 3-4 aylık bir sürede zararı olur mu bu durumun genelde AMD tarafında PSU yetersizliğinden falan wattman yiyor insanlar ama sonrasında hani kalıcı bir duruma sürüklermi bu tip hatalar alırsam PSU değiştirdikten sonra falanda.

Soğutma anlamında kart kendini idare etse yeter benim için öyle 90-100 olup kendini yıpratacak kadar bir ısınması oluyor mu bu kartların bilmiyorum ama :D PSU olarak 12V kanalında 400W verdiği yazıyor PSU üzerinde en azından idare etmesi açısından 3-4 aylık bir sürede zararı olur mu bu durumun genelde AMD tarafında PSU yetersizliğinden falan wattman yiyor insanlar ama sonrasında hani kalıcı bir duruma sürüklermi bu tip hatalar alırsam PSU değiştirdikten sonra falanda.
Wattman arada ben de yiyorum oraya takılma :D 90-100 olmaz o kartlar. Kullanabilirsin rahatça. Kasanızda ekstra fan için güç çeken bir şey yoksa idare eder.

Wattman arada ben de yiyorum oraya takılma :D 90-100 olmaz o kartlar. Kullanabilirsin rahatça. Kasanızda ekstra fan için güç çeken bir şey yoksa idare eder.
PSU hesaplama sitelerine göre 288-320W arası hesaplıyorlar hepsi ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım idare edebilir bir süre bu Power :D

6600 iyidir hocam. macOS kuracağım diyorsunuz sanırım render yapacaksınız. Render için nvidia daha iyi gider aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı