45.000 TL Render ve 3D Modelleme İçin Laptop Önerisi

Bütçe
45000

serhatg07

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Forumu uzun zamandır üye olmadan takip ediyordum, üye oluşum bugüne kısmetmiş. Mesleğim mimarlık ve render, 3D modelleme için laptop araştırması yapıyorum. Forumda genellikle HP Omen 17 tavsiye ediliyor ancak onunda birçok modeli mevcut. Kendim anladığım kadarıyla 6 farklı laptop belirledim, bu modellerin artısı ve eksisini izah edip seçim yapmama yardımcı olacak arkadaşları yoruma bekliyorum :) bütçem 45 bin TL civarı, başka model tavsiyelerine de açığım açıkçası biraz fiyat/performans ürünü arıyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1.seçenek:

2.seçenek:

3.seçenek:

4.seçenek:

5.seçenek:

6.seçenek:

Son düzenleyen: Moderatör:
Epey sitesinden şöyle bir karşılaştırma yaptım hocam. Hepsiburada'da rtx 3080 8 gb olarak yazıyor ancak epey de 16 gb yazıyor, sanırım hepsiburada'da yanlış yazılmış.

Epey sitesinden şöyle bir karşılaştırma yaptım hocam. Hepsiburada'da RTX 3080 8 GB olarak yazıyor ancak epey de 16 GB yazıyor, sanırım Hepsiburada'da yanlış yazılmış.

Eer 16 GB ise 11900h olan alınabilir. Geçen bir konuda arkadaş 8 GB 3080 ile render alacaksan 3070'den pek farkı yok gibi bir cümle kurmuştu. Asıl fark 16 GB olanda hissediliyormuş.

Herkese merhaba,

Forumu uzun zamandır üye olmadan takip ediyordum, üye oluşum bugüne kısmetmiş. Mesleğim mimarlık ve render, 3D modelleme için laptop araştırması yapıyorum. Forumda genellikle HP Omen 17 tavsiye ediliyor ancak onunda birçok modeli mevcut. Kendim anladığım kadarıyla 6 farklı laptop belirledim, bu modellerin artısı ve eksisini izah edip seçim yapmama yardımcı olacak arkadaşları yoruma bekliyorum :) bütçem 45 bin TL civarı, başka model tavsiyelerine de açığım açıkçası biraz fiyat/performans ürünü arıyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1.seçenek:

2.seçenek:

3.seçenek:

4.seçenek:

5.seçenek:

6.seçenek:

Öncekikle iyi Sosyal'ler şahsi fikrim ilk laptopu alman çünkü içinde 3080 var o kadar para veriyorsun bir de diğer arkadaşın gösterdiği var 41.000₺ yapıyor eğer üstüne 2.000₺ koyarım diyorsan hem i9 hem de 3080 ilk modeli almanı tavsiye ederim.

Eer 16 GB ise 11900h olan alınabilir. Geçen bir konuda arkadaş 8 GB 3080 ile render alacaksan 3070'den pek farkı yok gibi bir cümle kurmuştu. Asıl fark 16 GB olanda hissediliyormuş.
Evet hocam ben de aynı fikirdeyim, 3080 bu modelde 16 gb mı yoksa 8 gb mı onu netleştirmek lazım.

Öncekikle iyi Sosyal'ler şahsi fikrim ilk laptopu alman çünkü içinde 3080 var o kadar para veriyorsun bir de diğer arkadaşın gösterdiği var 41.000₺ yapıyor eğer üstüne 2.000₺ koyarım diyorsan hem i9 hem de 3080 ilk modeli almanı tavsiye ederim.
Kesinlikle ben de aynı fikirdeyim ancak o modelde bulunan ekran kartı 8 gb mı 16 gb mı netleştirmek lazım. Forumda en çok @messinicocugu hocamızı gördüm hp omen 17 konusunda. Bizi aydınlatırsanız mutlu oluruz hocam.

Kesinlikle ben de aynı fikirdeyim ancak o modelde bulunan ekran kartı 8 GB mı 16 GB mı netleştirmek lazım. Forumda en çok @messinicocugu hocamızı gördüm HP Omen 17 konusunda. Bizi aydınlatırsanız mutlu oluruz hocam.

Hp sitesi sitesinde 16 yazıyor ürün kodları aynı ancak yine de sormak lazım alacağın yer MediaMarkt'ya eğer yakındaysa mağazaya gidip kontrol edebilirsin ya da oradan müşteri hizmetleriyle görüşebilirsin.
Kesinlikle ben de aynı fikirdeyim ancak o modelde bulunan ekran kartı 8 GB mı 16 GB mı netleştirmek lazım. Forumda en çok @messinicocugu hocamızı gördüm HP Omen 17 konusunda. Bizi aydınlatırsanız mutlu oluruz hocam.

Hocam medimarktaki ürün farklı olabilir yazıda hatada yapılmış olabilir HP'nin kendi sitesi ve medimarkta yazan şu şekilde sormadan alma kesinlikle.

Dosya Ekleri

• 86CA52F8-8F05-46FC-A7E0-C4663CC70490.jpeg
    86CA52F8-8F05-46FC-A7E0-C4663CC70490.jpeg
    44,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 31169B75-D80E-4F4D-9E82-5866FEA05E70.jpeg
    31169B75-D80E-4F4D-9E82-5866FEA05E70.jpeg
    36,1 KB · Görüntüleme: 23
Evet sitesinde rtx 3080 16 gb yazıyor özelliklerde sanırım hepsiburada ve mediamarkt ta yanlış yazılmış. Antalya'da yaşıyorum burada bulunan mediamarkt ta malesef bu laptobu getirmemişler. İstanbul'da yaşayan arkadaşlardan kontrol eden varsa ya da bu cihazı alıpta kullanan varsa yorumlarınızı bekliyoruz :)

Geri
Yukarı