45.000 TL'ye i9 12900K RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

4070 ti ve üst düzey işlemciye sahip bir sistem toplanabilir bu bütçede, arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Merhaba, öncelikle ilk konum olduğu için konu adına hatalarım olursa düzeltmem adına bana yardımcı olursanız sevinirim.

Senelerdir dizüstü cihaz kullanıcısı olarak ilk defa kasa hazırlamaya çalıştım.
Parçaları bir araya getirirken bilgisiz biri olduğumu göz önünde bulundurun.
Hepsi 5 günlük internet araştırması ile toparlanan ve öğrenilen bilgilerdir.

Sizlerden isteğim, değerli bilgilerinizle bana yardımcı olabilecek önerilerde bulunmanız.

Almayı planladığım sistemin bilgileri;

İşlemci: Intel Core i9-12900K
Anakart: ASUS Prime Z690-P
Ekran kartı: ASUS GeForce TUF-RTX3060 Ti.
PSU: Cooler Master MWE V2 750W 80+
RAM: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance RGB Pro siyah 3600MHz.
SSD: Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB.
Kasa: H510 Flow CA-H52FW-01 beyaz ATX.

Neden i9 koydunuz oyun oynamak istiyorsanız o karta Ryzen 5 5500 koysanız yeterli olur paranıza yazık Z serisi anakart da çok pahalıdır hız aşırtma yapmayacaksanız yine almak mantıklı değil o anakarti kalan parçalar gayet kaliteli sorun yok.

Merhaba, öncelikle ilk konum olduğu için konu adına hatalarım olursa düzeltmem adına bana yardımcı olursanız sevinirim.

Senelerdir dizüstü cihaz kullanıcısı olarak ilk defa kasa hazırlamaya çalıştım.
Parçaları bir araya getirirken bilgisiz biri olduğumu göz önünde bulundurun.
Hepsi 5 günlük internet araştırması ile toparlanan ve öğrenilen bilgilerdir.

Sizlerden isteğim, değerli bilgilerinizle bana yardımcı olabilecek önerilerde bulunmanız.

Almayı planladığım sistemin bilgileri;

İşlemci: Intel Core i9-12900K
Anakart: ASUS Prime Z690-P
Ekran Kartı: ASUS GeForce TUF-RTX3060 Ti
PSU: Cooler Master MWE V2 750W 80+
RAM: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance RGB Pro Siyah 3600MHz
SSD: Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB
Kasa: H510 Flow CA-H52FW-01 Beyaz ATX

7900XT ya da 4070 Ti varken 6900XT alınmaz 5800x3D elde AM4 anakart yokken alınmaz iy olmamış.

Konu başlığında belirttiğim üzere seçimlerimi tamamen bilgisizliğime verin.

İşlemci tamamen MMORPG oyunlarında çoklu oyun ekranı adına seçilmişti. (20 istemci belki daha fazla)

Ekran kartı konusunda şu an yeterli bütçe olmamasından dolayı idareten seçim yaptım.

Tahminen önümüzdeki Eylül ayında 4070 modeline geçmeyi düşünüyorum.

Ek olarak şiddetle önerdiğiniz sistemler veya yukarıda yazdıklarıma rağmen gene de olmaz dedikleriniz, şunu mutlaka değiştir dedikleriniz varsa düşüncelerinizi pürdikkat okumak üzere bekliyorum.

İşlemci tamamen MMORPG oyunlarında çoklu oyun ekranı adına seçilmişti. (20 istemci belki daha fazla)

Ekran kartı konusunda şu an yeterli bütçe olmamasından dolayı idareten seçim yaptım.

Tahminen önümüzdeki Eylül ayında 4070 modeline geçmeyi düşünüyorum.

Ek olarak şiddetle önerdiğiniz sistemler veya yukarıda yazdıklarıma rağmen gene de olmaz dedikleriniz, şunu mutlaka değiştir dedikleriniz varsa düşüncelerinizi pürdikkat okumak üzere bekliyorum.

Şu üstteki sistemde kasayı DeepCool yapıp alsanız oyunlarda 45K’lık PC ile çok yakın FPS’ler alacaksınız çünkü ekran kartı aynı ama arada 27K fiyat farkı var. Buradan hesap edin. Bu üstte attığımdan da iyileri bulunabilir bu arada, bunu alın diye demiyorum.

Tahminen önümüzdeki eylül ayında 4070 modeline geçmeyi düşünüyorum.

Toplam: 45406.

Yeni konular

Geri
Yukarı