45.000TL'ye kadar sistem önerisi

Bütçe
35000 TL ile 45000 TL

Murat Durmuş

Kilopat
Daha fazla  
Sistemin öncelikli amacı render, Adobe programları olacak ve ekran kartı şimdilik ön planda değil. en fazla 3050 gibi düşündüm. İleride rahat bir şekilde yeni nesil bir ekran kartını takabileceğim yeni ve iyi bir anakart düşünüyorum. İşlemci, SSD, anakart, RAM ve güç kaynağının iyi olduğu, ekran kartının yeni nesil oyunlarda orta grafik ayarlarında 60FPS civarlarında üzmeyecek seviyede performans verebildiği bir sistem düşünüyorum. bu tarifte hazır bir sistem varsa o da olur. 35-45 bin bu tarif için yüksek bir miktar mı bilmiyorum, para kalıyorsa gözleri şenlendirecek bir monitörde önerebilirsiniz. Minimum 144Hz, IPS panel olmalı elbette. Yapacağım render vs. işleri çok büyük prodüksiyonlar değil bu arada, Reels ürettiğim bir sayfa var profesyonel şekilde. Bütçe belki cüzi miktarlarda 2-3 bin lira aşılabilir problem değil.

Sistemin öncelikli amacı render, Adobe programları olacak ve ekran kartı şimdilik ön planda değil. en fazla 3050 gibi düşündüm. İleride rahat bir şekilde yeni nesil bir ekran kartını takabileceğim yeni ve iyi bir anakart düşünüyorum. İşlemci, SSD, anakart, RAM ve güç kaynağının iyi olduğu, ekran kartının yeni nesil oyunlarda orta grafik ayarlarında 60FPS civarlarında üzmeyecek seviyede performans verebildiği bir sistem düşünüyorum. bu tarifte hazır bir sistem varsa o da olur. 35-45 bin bu tarif için yüksek bir miktar mı bilmiyorum, para kalıyorsa gözleri şenlendirecek bir monitörde önerebilirsiniz. Minimum 144Hz, IPS panel olmalı elbette. Yapacağım render vs. işleri çok büyük prodüksiyonlar değil bu arada, Reels ürettiğim bir sayfa var profesyonel şekilde. Bütçe belki cüzi miktarlarda 2-3 bin lira aşılabilir problem değil.
Öncelikle monitör önerim : https://www.akakce.com/monitor/en-u...-5-ms-full-hd-pivot-ips-fiyati,393944493.html

Yani işlemci ve ekran kartı konusunda kararsız kaldım. Ryzen 7 7800x3D'li bir sistem öneririm RTX4060'lı fakat işlemci gereksiz güçlü olur bence. İşlemci konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

@SadeceYiğit @Kaan Diktaş @DoruX

Monitör cidden iyi duruyor, teşekkür ederim. Ben bilinen pc toplama sitelerinden kurcalıyorum ama 55k'dan aşağı sistem kuramıyorum. Piyasaya hiç hakim değilim. Bir de aldığımız ekran kartı render odaklı olmak zorunda değil, bizi üzmesin, 60fps'in altına düşmeyelim eafc24 açtığımızda falan kâfi.
Öncelikle monitör önerim : Lenovo Legion R25i-30 67B7GACBTK 24.5" 0.5 ms Full HD Pivot IPS Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yani işlemci ve ekran kartı konusunda kararsız kaldım. Ryzen 7 7800x3D'li bir sistem öneririm RTX4060'lı fakat işlemci gereksiz güçlü olur bence. İşlemci konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

@SadeceYiğit @Kaan Diktaş @DoruX

Monitör cidden iyi duruyor, teşekkür ederim. Ben bilinen PC toplama sitelerinden kurcalıyorum ama 55K'den aşağı sistem kuramıyorum. Piyasaya hiç hakim değilim. Bir de aldığımız ekran kartı render odaklı olmak zorunda değil, bizi üzmesin, 60FPS'in altına düşmeyelim eafc24 açtığımızda falan kâfi.

AMD'ya da Intel fark eder mi? Ekran kartı konusunda AMD'ya da NVIDIA tercihiniz var mı?

Yani böyle birşey var ama siz işlemci için ne bekliyorsunuz bilemedim o yüzden yükseltmedim işlemciyi.
RAM'i 2x16GB 5600MHz yapın.

Yani böyle bir şey var ama siz işlemci için ne bekliyorsunuz bilemedim o yüzden yükseltmedim işlemciyi.
RAM'i 2x16 GB 5600MHz yapın.

Yok bu sistem alınmaz.

Yani illa bu seviyelerde alacaksa daha iyi sistemler var. Bütçeyi 50-51K TL yapabilir misiniz? @Murat Durmuş

Geri
Yukarı