45.000TL'ye kadar sistem önerisi

Bütçe
35000 TL ile 45000 TL
4070'lere çıkmayalım hocam. AMD yapalım biz onu. Son 2-3 sene içerisinde çıkmış bir AMD ekran kartı bizi götürsün 3 sene falan yeter. Sonra en iyisini bile alırız, anakart sorun çıkarmasın güncellerken yeter.

Pawen hocamın attığı gibi almanızı öneririm o zaman hocam.

Eki Görüntüle 2146050
O soğutmayı boşverin en düşüğü seçtim ben onu satarsınız 2. elden yanına bunu alın.
Bu son attığınız monitörsüz 46K sanırsam. AMD bir ekran kartıyla 3-5k daha tasarruf edip, marka bir monitöre aktarabilir miyiz o miktarı?

Bu son attığınız monitörsüz 46K sanırsam. AMD bir ekran kartıyla 3-5k daha tasarruf edip, marka bir monitöre aktarabilir miyiz o miktarı?

Özelleştirme kısmında maalesef AMD ekran kartı yok piyasada artık genellikle 4000 serisi hazır sistemler bulunuyor hocam.

Aslında benim attığım sistemde 4060 yapsın düz. İleride yükseltecekse ne gerek var Ti'a?

Yani bence de.

Pawen hocamın attığı sistemdeki ekran kartını 4060 yapıp alabilirsiniz. Zaten o işlemci canavar gibi bir şey.

Çoğu parçası ile aklıma yattı pawen hocanın attığı sistem. 4000 serisindeki DLSS3 konusu zaten bizi çok rahatlatır oyunlarda. Ti'ya gerek olmadan 4060 ile ilerleyebiliriz. Sistemdeki işlemci hakkında yorumunuz nedir, uzun soluklu götürür mü bizi?

1710960031192.png

Böyle yapın. Yanlız yaptığım şeyleri dikkatli seçin, fark olabiliyor az çok.
Yanında gelen işlemci soğutma gereğinden fazla pahalıydı onu düşük seviyeye çektim. Hiç koydurmadan aldırmıyor sistemi. Yanında şunu da almanız lazım THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE ARGB 66.17 CFM, TL-C12C-S 120mm PWM Fan, LGA 1700, AM4-AM5 Ä°Ålemci soÄutucusu - inventus

Boşta kalan soğutmayı da satarsınız. Toplamda da 42k falan yapıyor. R25i-30 ile beraber 48k diyelim siz soğutmayı satarsanız ona göre 47k falan diyebilirsiniz yani.

Çoğu parçası ile aklıma yattı pawen hocanın attığı sistem. 4000 serisindeki DLSS3 konusu zaten bizi çok rahatlatır oyunlarda. Ti'ya gerek olmadan 4060 ile ilerleyebiliriz. Sistemdeki işlemci hakkında yorumunuz nedir, uzun soluklu götürür mü bizi?

Bayağı bir götürür o işlemcinin yetersiz kaldığını görmek imkansız şu anda. Aşırı güçlü bir işlemci.

2-3 Yıl sonra da artık ekran kartı seçimi size kalmış. 4060 3-4 yıl 1080p Ultra da gider.

Son atılan görseldeki gibi alabilirsiniz.

İkinize de çok teşekkür ederim hocam. Arkadaşa alacağız, parayı toparlayıp çökelim buna. Cidden içime sindi sistem. Soğutmayı satmak etmek zahmet bizim için, aynı siteden orta düzeyde bir soğutma önerebilir misiniz? İkinci ele vs. hiç bulşmak istemiyoruz.

İkinize de çok teşekkür ederim hocam. Arkadaşa alacağız, parayı toparlayıp çökelim buna. Cidden içime sindi sistem. Soğutmayı satmak etmek zahmet bizim için, aynı siteden orta düzeyde bir soğutma önerebilir misiniz? İkinci ele vs. hiç bulşmak istemiyoruz.

Cooler Master Masterliquid iyidir. Ancak siyah olanı alın beyaza 500 TL fazla vermeye gerek yok. Görsel de işaretledim zaten.

Dosya Ekleri

• 1710960616662.png
    1710960616662.png
    820,9 KB · Görüntüleme: 8
Valla hocam ordakilerin de montajı falan filanı uğraştırır yani bence. İsterseniz elinizde de kalabilir.
Benim attığım 2k, normalde sistemde seçili olan ve düşüğe çekince arada 600TL fark oluyor. Başka birisine verirsiniz ilerde yada kullanırsınız.

Geri
Yukarı