45 Bin TL Motor Önerisi

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Bende e-bike var 250W. Bir iki gündür arkadaşla dolanıyoruz benim bisikletle. Motor alalım diyor. Bende alalım diyorum. Ben en fazla 15 bin lira verebilirim bisikletimi (Küba BM8Pro bir iki çiziği var. 480 km'de) satıp. O da 30 bin koyacak. Böylece 45 bin oluyor. Bu fiyata önerebileceğiniz motor var mı? Mümkünse ABS olsun. En fazla 125CC olmalı. Düşük km Çin malı veya biraz yüksek km Japon malı olabilir. İlanlar Ankara'da olmalı. Hatta mümkünse Keçiören çevresinde. 50 CC işimizi görür mü? 250W ile yokuşlarda zorlansak da gezebiliyoruz. Okuldan eve gidebiliyoruz. 50'de işimizi görür gibi. 50'den 80'e 125'e falan yükseltenler var. Bunları yükseltince de sigortadan vb. muaf oluyorlar mı? Motor arkadaşımın üzerine oldu diyelim alınca. İleride satarsak benim yüzde 33'lük bir pay almam gerekir ama vermeyi reddederse ne olacak? Anlaşma yazıp imzalasak bu ileride oluşabilecek sorun çözülür mü? Sizce bu şekilde ortak motor almak mantıklı mı? Yoksa kendi bisikletimle devam mı etsem? Motor alınırsa yakıt, sigorta, muayane, ehliyet, ekipman gibi masrafları da olacak. Bu yüzden 45 bin liranın altında olsa iyi olur. Hatta mümkünse 30, 35, 40 gibi. Bisikletin şarj dışında masrafı yok. Çok az yakıyor. Zorlarsam tek şarjla 25 km gider. Yavaş sürsem 40 civarı gider.

45 bin TL ekipman dahil fiyattır.

Bisiklete devam diyorsunuz yani hocam? Peki neden?
Sizin tuzunuz zaten kuru. Gideceğiniz yere atlayıp gidiyorsunuz. Alacağınız motosiklet de ahım şahım bir şey olmayacak. Hiç gerek yok dertsiz başınıza dert açmaya. Kendi paranız olsa bile gidip 50cc bir motosiklete vermeyin. Hele ki ortak bir araç...

Arkadaşın satacağı zaman noterde fiyatı çok düşük gösterip örn 1000 tl ye satmış gösterip sana 333 tl verirse ne yapacaksın ?

Muhtemelen bir şey yapamayacağım. Bu yüzden sordum. Bir şey yapabilir miyim? Önlem alabilir miyim? Veya ben 16 yaşındayım. Üzerime motoru geçirebilir miyim?

Sizin tuzunuz zaten kuru. Gideceğiniz yere atlayıp gidiyorsunuz. Alacağınız motosiklet de ahım şahım bir şey olmayacak. Hiç gerek yok dertsiz başınıza dert açmaya. Kendi paranız olsa bile gidip 50cc bir motosiklete vermeyin. Hele ki ortak bir araç...

Arkadaşı yalnız bırakayım o zaman hoca. Veya ona da 750w bir şey bakarız. Ortaklık işi sıkıntılı gibi.

Muhtemelen bir şey yapamayacağım. Bu yüzden sordum. Bir şey yapabilir miyim? Önlem alabilir miyim? Veya ben 16 yaşındayım. Üzerime motoru geçirebilir miyim?
Boşver dostum önlem alabileceğini pek sanmam dediğim konuda adam parayı nakit verir arkadaşına sende 333 TL ile kalırsın. Motoru üstüne geçiremezsin.

Yalnız bırakma falan yok ortada, 2 yıl sonra yüzünü bile görmeyeceksin büyük ihtimalle. Çok anlam yüklemeyin böyle olaylara.

Yani ben maddi destek çıkmayacağım. Kendisi alsın ne alıyorsa anlamında dedim. Bende biliyorum muhtemelen iki yıl sonrasının sizin dediğiniz şekilde olduğunu. Umarım olmaz ama olacak muhtemelen.

Boşver dostum önlem alabileceğini pek sanmam dediğim konuda adam parayı nakit verir arkadaşına sende 333 TL ile kalırsın. Motoru üstüne geçiremezsin.

Peki hocam sağolun. Böyle devam. Bisiklet temiz iş en azından. Belki motoru ve menzili yükseltirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı