45 Bin TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
45.000

Sluscer

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim. Dostlar ben kurbandan sonra laptop almayı düşünüyorum. O zamana fiyatlar belki yükselir ama şu anki fiyatlardan düşünüp alacağım o yüzden ona kafanız takılmasın bütçe ortalama 45 bin.

Tercihler;
1- oyun performansı olması gerekli (en az 3060 ekran kartı)
2- günlük kullanımda şarja bağlı olmadan kullanacağım günler olacak bu yüzden ortalama en az 7-8 saat şarj süresi olmalı( bu şarj süresi, güç tasarrufu modunda olsa da olur yeter ki istediğimizde PC o süreyi verebilsin)
3- ekran 2K çözünürlükte olursa güzel olur bu sadece oyun için değil video vs izlerken de güzel görünmesi için.
Şu anlık aklıma gelenler bunlar. Bir de biraz araştırma yaptım ve Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G15 6.Nesil Ryzen 7 İşlemcili Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu bilgisayar aklıma bayağı yattı 7-8 saat şarj süresi verebiliyor bunu da değerlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Hem şarj süresi olsun hem de oyun oynatsın, maalesef ikisi bir arada olmuyor.

MSI katana çöpüne para verilmez.

dostum ben zaten oyunda gidip 100 fps alabiliyorsam bu 200 olsun diye bi takıntım yok oyunu son ayarlarda açsın hatta ortada olur gidipte full oyun oynamayacağım için böyle bilgisayarlarda bulunuyor diye biliyorum örneği verdim zaten. Yani demek istediğim bana sırf oyun için laptop atmayın çünkü ben sırf oyun oynamayacam. Oyun oynamak istediğimde gelecek yıllardaki güncel oyunları da tadına vararak kasmasan oynayabilmek niyetim. Ben zaten 10-20 saat süre versin demiyorum 7-8 gayet normal bir süre bence bunu verebilecek laptoplar var ama ben hepsini bilmiyorum işte.

Değerlendireceğim teşekkür ederim

MSI katana çöpüne para verilmez.
Ben asus ve lenovo nun uygun laptoplar ve soğutmaları iyi olduğunu düşünüyorum. Bunların dışında belki acer güzel markadır. zaten ya vatandan ya da teknosadan alacağım. Lenovonun asusdan daha az şarj süresi olduğunu araştırma sonuncuda fark ettim

@Artoria Pendragon Yorumunuz için teşekkür ederim. Hpnin 17inc olması ve anladığım kadarıyla 2k desteklemesi(fiyatınınsa biraz daha düşük oluşu ) beni ona doğru itiyor. Hpnin ekran watt değerini sitesinde baktığımda göremedim. Aralarındaki performans farkı çok mu? Yoksa aynı ayarlarda 5 10 fps gibi mi onu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı