45 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
Max 45k

Mahmut1453

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Üniversite için laptop arıyorum Max 45k bütçem var ne alabilirim önerilerinizi bekliyorum.
Kendi araştırmalarım sonucunda ASUS ROG STRIX G16'yı buldum nasıl laptop önerir misiniz daha önce kullanan var mı? Ayrıca yılbaşında zam bekliyor musunuz?

ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3157 13. nesil Intel i7-13650hx 16 GB RAM 512 GB SSD 8 GB RTX4060 16 inç FHD+ 165Hz Amazon.com.tr

ASUS ROG STRIX G16 al geç.

Zam bekliyor musunuz sorusunun cevabını sen de biliyorsun... 😶

ROG ve LOQ premium cihazlar, soğutma ve kasadan biraz feragat edip TUF 4070 alabilirsiniz.

ROG ve LOQ premium cihazlar, soğutma ve kasadan biraz feragat edip TUF 4070 alabilirsiniz.
Asus'un TUF serisinin ısınma problemi var diye biliyorum. İnternette 4070 li Asus TUFlara baktığımda cpu'nun 90 derecenin üstünde gezdiğini görmüştüm açıkçası biraz korkutuyor beni.Değer mi bilemedim.

ASUS ROG STRIX G16 al geç.

Zam bekliyor musunuz sorusunun cevabını sen de biliyorsun... 😶
Alacağım büyük ihtimalle ama yine de sizlerin fikrini almak istedim.

ASUS'un TUF serisinin ısınma problemi var diye biliyorum. İnternette 4070'li ASUS TUF'lara baktığımda CPU'nun 90 derecenin üstünde gezdiğini görmüştüm açıkçası biraz korkutuyor beni. Değer mi bilemedim.

Soğutma olarak ROG kadar kaliteli olmadığı aşikar. Ekran kartından yana sorun olmaz diyorsanız ROG sizin için en iyisi.

Asus'un TUF serisinin ısınma problemi var diye biliyorum. İnternette 4070 li Asus TUFlara baktığımda cpu'nun 90 derecenin üstünde gezdiğini görmüştüm açıkçası biraz korkutuyor beni.Değer mi bilemedim.

Hocam siz de benim gibi ısınma sorununu (aslında normal bir şey) çok gözünüzde büyütüyorsanız ve takıntılıysanız.
Bir bakın derim.

Hocam siz de benim gibi ısınma sorununu (aslında normal bir şey) çok gözünüzde büyütüyorsanız ve takıntılıysanız.
Bir bakın derim.

O cihazı alıp Turbo Boost'u kapatmak yanlış olur. O zaman donanım olarak ROG'dan farkı kalmaz, en iyisi ROG alıp sonuna kadar köklemek :D.

O cihazı alıp Turbo Boost'u kapatmak yanlış olur. O zaman donanım olarak ROG'dan farkı kalmaz, en iyisi ROG alıp sonuna kadar köklemek :D.
Benim cpum suana kadar max 75 gördü. TB acikken. Zaten ZEN4 Mimarinin GHZ olarak tb'a ihtiyaci yok. Kapatinca da hicbir sekilde fps farki goremedim ben. TB yi o kadar overrate yapiyorsunuz ki sanki islemcinin performansi yariya dusuyor i3 e donuyor gibi soylemler var.

Benim cpum şu ana kadar Max 75 gördü. TB acikken. Zaten ZEN4 Mimarinin GHz olarak TB'a ihtiyaci yok. Kapatinca da hiçbir sekilde FPS farki goremedim ben. TB'yi o kadar overrate yapiyorsunuz ki sanki islemcinin performansi yariya dusuyor i3'e donuyor gibi soylemler var.

Ağır işlemci yükünde fark oluşur zaten kimse arada ahım şahım fark olur demedi ki. Demek istediğim oradan buradan kısacağına ROG alıp tam güçte kullanmak daha iyi olur.

Soğutma olarak ROG kadar kaliteli olmadığı aşikar. Ekran kartından yana sorun olmaz diyorsanız ROG sizin için en iyisi.
Ekran kartında ne gibi bir sorun olabilir. rtx 4060 dlss 3.0 da destekliyor. 4070 daha iyi tabi ama ısınıp frekans düşürmesinden korkuyorum.

Ağır işlemci yükünde fark oluşur zaten kimse arada ahım şahım fark olur demedi ki. Demek istediğim oradan buradan kısacağına ROG alıp tam güçte kullanmak daha iyi olur.
Katılıyorum günümüz AAA oyunlarına yetebileceğini düşünüyormu.

Yeni konular

Geri
Yukarı