45 Mbps altyapıda 50 Mbps hız alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba, 8 Mbps olan internetimi sabah 35 Mbps yaptım. Ama altapım 45 Mbps destekliyor. Çalışan arkadaşa 50 Mbps yapmak istediğimi söyledim. Ama altyapım 45 Mbps olduğu için, 50 Mbps yapamadıklarını söyledi. Bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 litrelik bardağa 1.1 litre dolduramazsınız. Yine de 50 Mbps alırsınız ama 45 kullanırsınız. Veremeyiz demeleri garip.

Merhaba, 8 Mbps olan internetimi sabah 35 Mbps yaptım. Ama altapım 45 Mbps destekliyor. Çalışan arkadaşa 50 Mbps yapmak istediğimi söyledim. Ama altyapım 45 Mbps olduğu için, 50 Mbps yapamadıklarını söyledi. Bu doğru mu?
İnternetin stabil olması için 35 vermiş olabilirler.

Merhaba,

Altyapı tahminleri genellikle tam olarak isabetli olmuyor. Modem arayüzündeki değerleri de kontrol etmelisiniz. Kullandığınız sağlayıcının sistemi izin veriyorsa 50 Mbps paket tanımlaması yapılabilir ama sınırlama yapılmadığı takdirde hattınızda sorun yaşayabilirsiniz. 50 Mbps paket alıp 40 Mbps gibi bir hızda sabit olarak kullanmanız mümkün olabiliyor. Hat değerleriniz gerçekte daha iyiyse sorunsuz olarak 50 Mbps paketi 50 Mbps hızında kullanmanız da mümkün olabilir.

Alamazsınız ben çok sıkıntı çektim 5mbps internet alıyordum sonra paraya kıydım kendime özel fiber getirttim tavsiye ederim.

50 Mbps yapıp desteklemese bile 45'e sabitleyebilirler ve 50 destekliyorda olabilir orada yazdığından fazla alınabiliyor bazen.

Geri
Yukarı