450 TL Arduino set önerisi

283156

Megapat
Makaleler
2
Robotistan üzerinde bulunan setlere baktım ve biraz pahalı geldi. Trendyol, Hepsiburada vb. gibi yerlere baktığımda en azından daha ucuza gördüm ama pek içeriğinden anlayamıyorum. Bütçem 450 TL civarıdır, hangi seti önerirsiniz? Aslında düzeyim başlangıç ama almışken birçok proje yapmak istiyorum. En azından 10 proje üstü olabilsin, malum 11. sınıfız ve fazla kafa yormak istemiyorum bu işlerle. Bu işlerle derken ayrı ayrı sensör veya kart almak istemiyorum, o var şu yok tarzı. Eğer gerekirse ileri ki zamanda sensörleri ve kartları toplu bir şekilde alabilirim. Peki neden bu dönemde yapıyorsun derseniz kendimi geliştirmek ve biraz bu konularda bilgi edinmek istiyorum.

O da olabilir, toplama bilgisayar gibi olacaktır. Ben şu an bursluluk parası ile aldığım için (650 TL) 450 TL civarına kadar bütçem var. Gönül ister daha fazla bütçe olsun ama bi de USB bluetooth dongle alacağım.

Hangisi en mantıklıysa karar verip alacağım, bu hafta içerisinde sipariş vermeye çabalayacağım.

Bu seti kullanıyorum kendim. İşimi görüyor ama yukarıda dendiği gibi birer birer de alabilirsiniz. Yalnız birer birer almanın da dezavantajları var bence. Çünkü bu alana çok hakim değilseniz zor olabilir. Yalnız bu tip ürünler çok hızlı pahalanıyor. Bu linkini verdiğimi geçen sene mayısta 75 liraya almıştık.

50 liraya baslangic seti almistim...
Tanidik elektronikci falan varsa oralara gidin, Izmir'de Hatay elektronikciler carsisinda Durak Elektronik var onerimdir. Ogrencilere harika indirimler yapiyor kendisi.
Arduino icin ise bir UNO veya Leonardo (nedense su siralar UNO'dan daha ucuz ve direksiyon gibi cihazlari yapabilirsiniz)
Onun disinda LED, potansiyometre, direnc, birkac sensor alip baslayabilirsin. Setler gercekten dudak ucuklatiyor gordugum kadariyla.

Izmir'de Hatay elektronikciler carsisinda Durak Elektronik var onerimdir. Ogrencilere harika indirimler yapiyor kendisi.
Hatay'da oturuyorum, çarşısı burada da yok ki. :D

Arduino icin ise bir UNO veya Leonardo (nedense su siralar UNO'dan daha ucuz ve direksiyon gibi cihazlari yapabilirsiniz)
Onun disinda LED, potansiyometre, direnc, birkac sensor alip baslayabilirsin. Setler gercekten dudak ucuklatiyor gordugum kadariyla.
Büyük ihtimalle ayrı ayrı toplayacağım, önerin için teşekkürler.

Bu arada derslerden dolayı seneye ocağa aksatmak zorunda kaldım, hem 1 ay içerisinde zaman buldukça araştıracağım. TYT çalışıyoruz... Sömestr tatilinde rahat rahat öğrenmeye başlayabilirim en azından.

Bu arada derslerden dolayı seneye ocağa aksatmak zorunda kaldım, hem 1 ay içerisinde zaman buldukça araştıracağım. TYT çalışıyoruz... Sömestr tatilinde rahat rahat öğrenmeye başlayabilirim en azından.
Hocam dersin universite hedefin varsa su an girme bu islere, universitede yaparsin. Bu isle alakali bolum okursan zaten alacaksin.

Hocam dersin universite hedefin varsa su an girme bu islere, universitede yaparsin. Bu isle alakali bolum okursan zaten alacaksin.
Hep merakım ve ilgimden dolayı... ODTÜ gibi büyük hedeflerim yok. 20-50k arası sıralama hedefim var. Zaten o yüzden bu seneden TYT'ye başladım. Şöyle düşünüyordum açıkçası LoL vb. oyunlar oynayacağıma bu tarz işler yaparım daha iyi olacaktır. Ben ders adamı değilim pek ve sadece ders de çalışmak istemiyorum.

Her neyse konu ders değil, eğer ocak başı alırsam teker teker aldığım parçaları buraya yazacağım ve hangi projeler yapılabilir diye anlatacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı