450 TL hava soğutma vs. 120 mm sıvı soğutma

Furkankocoglu

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
R5 2600 işlemci kullanıyorum ve artık bir fan almak istiyorum bütçem ise maksimum 450 TL. Sizce kule tipi bir hava soğutma mı almalıyım yoksa 120ML bir sıvı soğutma mı? Ben biraz araştırıp görseldeki modelleri buldum. herhangi bir önerisi olan varsa yazabilir. Şimdiden teşekkürler.
  • Aerocool Cylon 4 - 316₺
  • Cooler Master Hyper 212 Spectrum - 339₺
  • Scythe kotetsu mark II - 369₺
  • Cooler Master Master Air MA410p - 424₺
  • Cooler Master Hyper 212 Black Edition - 430₺
  • Cooler Master Masterliquid Lite 120 - 450₺ (sıvı)
  • Corsair Hydro series H45 - 488₺ (sıvı)

Soğutucu.png

Hava soğutmalar tokatlar. Hyper 212 iyidir aslında ama İtopya'da 200-250 liraya satılmıştı (Akakçe'de yine 450 lira gözüküyordu o sıralar) ve o fiyata göre güzel bir üründü, 450 verilecek bir şey değil bence. MA410P güzel gözüküyor fakat performansı çok iyi değildi, en azından attığım ID Cooling ürünlere göre.

Hava soğutmalar tokatlar. Hyper 212 iyidir aslında ama İtopya'da 200-250 liraya satılmıştı (Akakçe'de yine 450 lira gözüküyordu o sıralar) ve o fiyata göre güzel bir üründü, 450 verilecek bir şey değil bence. MA410P güzel gözüküyor fakat performansı çok iyi değildi, en azından attığım ID Cooling ürünlere göre.

469 tl olan ile arasında pek bir performans farkı var mı? Eğer yoksa 400 tl olanı alabilirim.

Ayrıca bu link attığınız site güvenli midir ?

Yıllardır Corsair H45 kullanıyorum. Soğutması çok iyi. Aynı fiyata hava soğutmaların pek şansı yok ama fanı çok gürültülü. Geçenlerde Arctic Bionix P120 fan taktım. Ses kalmadı ama bu sefer soğutmada performansı düştü.
Hava soğutmada performansı iyi ve sessiz olan Fuma 2 ile Arctic Freezer 34 eSports Duo çok öneririm. OC yapmayacağım dersen tek fanlı Arctic Freezer 34 eSports da çok iyi. Arctic'in bu iki ürünü aynı. Tek farkı fan sayısı. Tek fanlı olanın yanında ek fan aparatı da veriliyor 2. fan için.
Arctic'in fanları uzun ömürlü, 10 yıl garantili. H45 sıvı soğutmama da bu fandan aldım.

240 MM sıvı soğutucu alamıyorsan hava soğutucu alacaksın. Bütçen orta seviye hava soğutucuya yetiyorsa çok fazla performans farkı göremeyeceğinden F/P kule tipi hava soğutucu alsan da olur. Bütçen 450 ₺ diye tam o bütçeye göre soğutucu almana gerek yok. Lafın kısası 240 MM sıvı soğutucu alamıyorsan alttaki hava soğutucuyu alabilirsin.

Geri
Yukarı