450 TL PSU önerisi

Bu PSU'lar benim sisteme düşük kalır.

750W'da çok değil mi hocam hesapladığıma göre 550 600 istiyor en fazla.
Zalman 550W modeli gayet yeterli zaten. Kafasından uydurduğu şeyleri yazıyor işte. Kaynak yok bir şey yok. Azıcık Google'dan bakıp araştırsa anlayacak ama burada yanlış yönlendiriyor insanları ve kızgın atıyor. 🤭🤘 (Hala kızgın atmaya devam ediyor. Kabullenemiyor sanırım. :D)

Being a dual-slot card, the AMD Radeon RX 5700 XT draws power from 1x 6-pin + 1x 8-pin power connector, with power draw rated at 225 W maximum. Display outputs include: 1x HDMI, 3x DisplayPort. Radeon RX 5700 XT is connected to the rest of the system using a PCI-Express 4.0 x16 interface. The card's dimensions are 272 mm x 111 mm x 36 mm, and it features a dual-slot cooling solution. Its price at launch was 399 US Dollars.

Zalman 550W modeli gayet yeterli zaten. Kafasından uydurduğu şeyleri yazıyor işte. Kaynak yok bir şey yok. Azıcık Google'dan bakıp araştırsa anlayacak ama burada yanlış yönlendiriyor insanları ve kızgın atıyor. 🤭🤘 (Hala kızgın atmaya devam ediyor. Kabullenemiyor sanırım. :D)

being a Dual-slot Card, the AMD Radeon RX 5700 XT draws Power from 1X 6-pin + 1X 8-pin Power connector, with Power Draw rated at 225 W maximum. Display outputs include: 1X HDMI, 3X DisplayPort. Radeon RX 5700 XT is connected to the rest of the System using a PCI-Express 4.0 X16 interface. The Card's dimensions are 272 mm X 111 mm X 36 mm, and it features a Dual-slot cooling solution. Its price at launch was 399 us dollars.

Bende öyle biliyorum hocam.

Bulursam atacam forumda birisi 750W gold ile 600w gold kullananları kiyaslamisti ve sadece 600w kullananda sorun çıkmıştı.
Corsair VS550 ile PSU ile bile 5700XT ve R5 3600 kullanan arkadaşım var ve maksimum yükte bile sistemde reset veya kapanma sorunu yok. Ne anlatıyorsunuz anlamıyorum. Kaynağınız varsa ve hatam varsa kabul edeceğim. Sizin gibi kızgın atmayacağım. :D

Peki arkadaşlar kusurlu gelen Sharkoon 650W 80+ PSU'yu yenisi ile değiştirip kullansam olmazmı bu PSU sosyalde övenin fazla olduğu bir PSU kullanan veya kullanmış tanıdığı olan birisi var mı?

Birçok yeni ekran kartı bağlantısı için direkt PSU'dan gelen kabloların kullanılması tavsiye ediliyor.
2 adet olanların bir tanesi daisy chain yani ek oluyor.
Direkt PSU'dan gelen olması için 3 ya da 4 tane olması gerekiyor ortalama.
d7Eb8p.jpg

Geri
Yukarı