450 TL Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

Anakartım mATX hocam o yüzden sormuştum. Az önce tekrardan bir proje üstünde oynamaya başladım ve işlemcim 82 83 derecelerde dolaşmaya başladı. Kullandığım programda kasılmalar oluşmaya başladı. Ama sanırım bu sorunu güzel bir hava soğutmayla çözebilirim. Sıvı soğutma biraz fazla gelir sanırsam. Arctic Freezer 34 eSports DUO ve Cooler Master Hyper 212 Evo modellerini çok beğendim. Hem performans hem de görünüm açısında beni kendilerine çektiler. Anakartım Gigabyte b450 Aorus m mATX modeli. Ramlerim Corsair RGB PRO modelleri. Bu hava soğutmalar ramlerin üstüne çıkar mı ya da ramlerden dolayı montaj sıkıntısı yaşar mıyım acaba?
Arctic soğutucularda genelde RAM sıkıntısı yaşanmaz ama kesinlik yok, Hyper 212 ise tek fanlı, Arctic Freezer'dan daha küçük bir soğutucu. Yine de kesin birşey diyemeyiz sonuçta mATX bir kartınız var, sıkıntı olabilir.

Hocam 75 e satmanız bile saçma :D. Tabii kaç yıllık olduğu da önemli. Ama ihtiyacınız varsa 75 e satmanız güzel bir şey.
Hocam stok macunu bile duruyor, sistemi alalı 1 aya yaklaştı, aldığımdan beri kütüphanemde kutusunda duruyor :). Bu arada saçma kısmı neresi, yarım saattir üstüne tefekkür ediyorum hala anlayamadım :).

İlgilenen herkese teşekkür ederim. Bir arkadaşımla konuştum yurt dışından dönecek gelirken bana getirebileceğini söyledi yaklaşık 600 TL gibi bir fiyata Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 modelini satın aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı