Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

TahCkn

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, aklımda iki model var. Birincisi Arctic freezer 34 duo modeli. İkincisi Xigmatek windpower pro modeli. Xigmatek olan yeni çıkmış sanırsam hiçbir incelemesini görmedim, aranızda kullanan veya kullanmış birisi var ise bana yardımcı olabilir mi?
Başka model tavsiye ederseniz ona da açığım. En fazla 400 TL bütçeye sahibim. Bir de overclock yapabilir miyim? Bu soğutucular ile onu merak ediyorum 4.0GHz'e kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemci ile Arctic Freezer 34 eSports Duo kullanıyorum PBO kapalı şekilde 25 dereceye kadar düşürdü boştayken. Tavsiye ederim.

Bence overclock yapma, işlemci zaten yeterince güçlü. Evet, soğutması iyi olunca yavaş yavaş artırarak test ederek overclock yapabilirsin. Sıcaklığın çok artmadığı ve işlemcinin stabil kalabildiği değeri fazla aşma derim. Overclock işinden benim gibi anlamıyorsan hiç kurcalama. Ben sadece anakartın üzerinden hazır hız aşırtma seçeneğini seçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı