450 TL'ye gerçek 7.1 kulaklık önerisi

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
450TL'ye kadar bütçe.

Aranan nitelikler
  • Fiyat/Performans (Mikrofon orta veya iyi olabilir ama kulaklık en önemlisi)
  • Terleme yapmayacak (Antalya'dayım, nem zaten fazla, ben zaten çok terleyen biriyim, sıkıntı yaratmasın boşuna ;).)
  • Rahat olacak, kulakta ağrı yaratmayacak uzun kullanımlarda.
  • Gerçek 7.1 (sanal surround istemiyorum kesinlikle) özelliği ile Rust, Rainbow, PUBG, CSGO v.b oyunlarda ses kasma konusunda başarılı bir deneyim sunacak.
  • (olursa buda olsun diyebileceğim) Müzisyenim. Oldies, beat ve rock parçalar dinlediğim oluyor faydası dokunur bir şeyler önerirseniz sevinirim. (Cheat Faker Gold gibi parçalarada bayılırım hobi olarak)
  • Mikrofon olsun olmasın önemi yok kendi mikrofonum var zaten ekstra taktığım. İlla olsun diyorsanız da Mikrofon çok önemli değil benim kullanım amacım için ona göre seçersiniz.
  • (Bütçeyi sıkıntıya sokarsa olmayadabilir) Mümkünse estetik bir görünüme sahip olsun kaba olmasından ise zarif olmasını tercih ederim. (Arada dışarıda da kullanabilirim, spor giyim tercihi ediyorum, önemi var mı bilmem ama).
Sistem Bilgilerim:

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer konuda da 400-500 TL diyordunuz git gide artıyor bu fiyat ama?
@Sylveon bu fiyat barında gerçek 7.1 bulunamazmı yani? İllaki 1000TL mi olması gerekiyor? bütçenin daha fazla arttırabileceğimi sanmıyorum çünkü. Beklemelimiyim diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
1000 TL aşağısı olan kulaklıkların neredeyse hepsi sanal 7.1 belki bu bütçede Corsair HS60 gibi en azından iyi denebilecek sanal 7.1 bir kulaklık alınabilir.
Merhaba ben hardcore bir oyuncu değilim, hiç online oyun oynamam single oyunlar için 7.1 destekli almak istiyorum, mic olmasa da olur sizce Razer Kraken X mi almalıyım yoksa Corsair HS60 mı almalıyım veya başka önerdiğiniz varsa oda olur

@Leto Benim gördüğüm bikaç model var ancak sanırım bu fiyat barında 2. el almak daha mantıklı 1000TL'lik ürünler indirime giriyor ya o şekilde. Bu arkadaşlar 150TL'lik konumda 400-500TL den aşağı 7.1 gerçek versiyonu bulamazsın demişti şimdide 1000TL diyor ona takıldım açıkcası. Tabi para artınca kalite artar illaki ama çözüm sunabilecek bir şey aramakla en iyiyi istemek arasında fark var. Amaç gerçek 7.1 ses sürücüleri ile ses deneyimi sağlamak çünkü. Surround olan sanal yerine. Yoksa stereo al diyende var çünkü.

@Leto Benim gördüğüm bikaç model var ancak sanırım bu fiyat barında 2. el almak daha mantıklı 1000TL'lik ürünler indirime giriyor ya o şekilde. Bu arkadaşlar 150TL'lik konumda 400-500TL den aşağı 7.1 gerçek versiyonu bulamazsın demişti şimdide 1000TL diyor ona takıldım açıkcası. Tabi para artınca kalite artar illaki ama çözüm sunabilecek bir şey aramakla en iyiyi istemek arasında fark var. Amaç gerçek 7.1 ses sürücüleri ile ses deneyimi sağlamak çünkü. Surround olan sanal yerine. Yoksa stereo al diyende var çünkü.
Onu ben dedim. 400-500 liraya alacağınız kulaklıkla da ses kasılır. Kim 1000 liraya kulaklık alıyor Allah aşkına? Ya çok zengindir, ya e-sporcudur alan.
En kötü 400-500₺ demişim ayrıca. Hem m0zik dinlenebilecek, hem oyun oynanabilecek ortalama bir kulaklık için.

400-500₺ demişim ayrıca. Hem m0zik dinlenebilecek, hem oyun oynanabilecek ortalama bir kulaklık için.
Pekala, anlıyorum ortak olarak sizinle konuştuğum için demiştim aranızda yorumlama yaptığınız için. Sorun yaşamayacağım gerçek 7.1 yani bildiğim kadarıyla 7 ses driver 1 sub buffer olan versiyonu almak için yeterli bir bütçe değil mi 450TL

Not:
Dikkatimi çekti ama genellikle naudinyum ses sürücüleri kullanılıyor 50 mm'lik hepsinde yani hoparlör aynıyken kalite niye markadan markaya değişiyor mikrofon kalitesi oynar maks diye düşünüyorum bide bazıları sesi daha iyi yalıtıyor dışarı vermiyor filan onun dışında zaten bir şey göremedim incelemelerde. Bu konuda da çok hakim olmadığım için bu tip şeyleri ney tip bir değeri vardır TL performans olarak değerlendirirken öncelikler nelerdir bilmekte istiyor insan. Misal 7.1<stereo<sürücü boyutu<naudinium sürücü olması gibisinden bir tablo ile kararı verebiliyor muyuz?

Pekala, anlıyorum ortak olarak sizinle konuştuğum için demiştim aranızda yorumlama yaptığınız için. Sorun yaşamayacağım gerçek 7.1 yani bildiğim kadarıyla 7 ses driver 1 sub buffer olan versiyonu almak için yeterli bir bütçe değil mi 450TL

Not:
Dikkatimi çekti ama genellikle naudinyum ses sürücüleri kullanılıyor 50 mm'lik hepsinde yani hoparlör aynıyken kalite niye markadan markaya değişiyor mikrofon kalitesi oynar maks diye düşünüyorum bide bazıları sesi daha iyi yalıtıyor dışarı vermiyor filan onun dışında zaten bir şey göremedim incelemelerde. Bu konuda da çok hakim olmadığım için bu tip şeyleri ney tip bir değeri vardır TL performans olarak değerlendirirken öncelikler nelerdir bilmekte istiyor insan. Misal 7.1<stereo<sürücü boyutu<naudinium sürücü olması gibisinden bir tablo ile kararı verebiliyor muyuz?
Benim de çok bilgim yok. Ama bildiğim kadarıyla içerisindeki mıknatısların kalitesi, zarın kalitesi, odur budur ses kalitesini etkiliyor. Onun dışında ses kartı da etkiler. Daha iyi anlayan biri yardım etmeli.

Benim de çok bilgim yok. Ama bildiğim kadarıyla içerisindeki mıknatısların kalitesi, zarın kalitesi, odur budur ses kalitesini etkiliyor. Onun dışında ses kartı da etkiler. Daha iyi anlayan biri yardım etmeli.
Daha iyi biri olarak öneri var ise neden olmasın
@Paytak Penguen sizin öneriniz nedir onuda belirtirseniz sevinirim sanal olmayan 7.1 olan gerçek 7.1 tavsiyenizi merak ettim fikir verir diye düşünüyorum en azından.
@Batuhan A. Sizde yardımcı olabilir misiniz?
@Sylveon Şu ürünleri öneriyorlar genellikle 7.1 sanal olmayan versiyon için bu fiyat barında bir çözüm yokmudur? Çünkü sanal Surround alacak olursam 50mm noudinum sürücülü 170 liraya sanal surround kulaklıklar var ses kartlı şekilde. Aralarında anlatılana göre pek bir fark yok ve bu önerideki hs60, masterpulse-mh750, SteelSeries ARCTIS 3 2019-edition gibi olan bu 3 önerilen kulaklık ile arasında büyük bir değişiklik mevcut mudur?
Gidip medusa yada shakron gibi markaların düşük fiyat barındaki kulaklıklarıyla aynı özelliktekibir şeye 450TL vermek mantıksız geliyor. Tekrar söylüyorum bu alanda bilgim yok düzgünce aydınlatabilen bir kaynakta bulamadım.
@foreignersgod Sizde fikrinizi belirtebilir misiniz? Araştırma yaptıysanız...

Son düzenleme:
Banada bi öneri verir misiniz hikayeli oyunlar için hiç bilmiyorum kulaklıkları, rahat ve 7.1 olsa yeter mic olsa olmasa fark etmez

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı