450 W PSU ve HD 7850

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Peki HD 7850 + 4GB bellek olunca 1280*1024 çözünürlükte Far Cry 3 Crysis 3 gibi oyunları yüksek veya orta ayarlarda oynayabilir miyim ? Anakartım VIA Chipsetli desteklememe gibi bir şey söz konusu mu ? (PCI EXP)

Benim tavsiyem o anakart üzerinden yola çıkma işlemciyi değiştirme şansın yoksa imkansız yada zor sa ankartı G41 Combo yap ilk zamanda 2Gb ddr2 tak kullan kötü performans verebilir ama para ayarlar ayarlamaz 4gb ddr3 1333Mhz ram al 7850 ile güzel güzel kullan ancak core 2 duo e4300 de bir dar boğaz olacaktır elbet ne kadar olur o konuda pek bilgim yok... 1280x1024 ekran çözünürlüğün üstesinden 7850 rahat bir şekilde gelir bütün oyunları yüksek yada ultra da oynarsınız dar boğaz çok olmazsa...

Vatandan indirimle bakacağız artık. 400 TL bütçe var eski kartı satacağım bir şey yapıp 4 GB bellek ve HD 7850 almalıyım. Bellek değilde G41 Combo mu almalıyım ? İşlemci çok dar boğaz yapar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2 zaten tek modül 4GB yok varsada çok pahalı DDR2 2GB Ram alsan 100tl para vericeksin. G41 combo alıp kısa sürede DDR3 e geçmek bana daha mantıklı geliyor. Vatanda G41 combo bitmiş MSI da alabilrisin. Birde ekran kartı işlemciden yana performans kesintisi olacaktır bir miktar araya DDR2 ramde girdimi daha düşük performans verir. Tabi bunlar benim düşüncelerim ben olsam işlemci alamıyorsam böyle yapar 2-3 sene böyle devam ederim. Yada 4-5 :D :D

- - - Güncellendi - - -

Aklında yakın zaman için monitörde yoksa 1280x1024 için bunu da düşüne bilirsin... Ama 7850 daha performanslı tabi...
http://www.vatanbilgisayar.com/ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=64011

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı