Çözüldü 450 Watt Güç Kaynağı İle R9 280X Çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyyüp_12

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi pazarlar. Benim bir sorum olacaktı. Birkaç ay öncesinde GTX 960 almayı düşündüğüm için 450 Watt güç kaynağı almıştım. Daha sonra R9 280X'in nerdeyse aynı fiyatta olmasına rağmen GTX 970'e yaklaşan bir kart olduğunu görünce haliyle fikrim değişti. Fakat bir an önce sistemi kurmak istediğim için güç kaynağına para vermek istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Güç kaynağım MS-Tech markasının 450 Wattlık sürümü. 80 Plus sertifikası yok fakat üstünde EVP mi ne öyle bir şeyin logosu vardı. Yorumlarınızı beklemekteyim :) . Tekrardan herkese iyi pazarlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
12V kanalından verdiği güç kaç W ?

*Bir de sistemi tam belirtirseniz iyi olur. Özellikle işlemci.

12V kanalından verdiği güç kaç W ?

*Bir de sistemi tam belirtirseniz iyi olur. Özellikle işlemci.

Arkadaşın söylediği kartı bu güç kaynağı kaldırılır mı ?
XIGMATEK - PRODUCT
Sistem özellikleri :
Güç Kaynağı : XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W
İşlemci : Intel Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
Ram : 4GB 1333MHZ DDR3 TEK PC
Anakart : MSI B75MA-E31 Intel B75 Soket 1155

Arkadaşın söylediği kartı bu güç kaynağı kaldırılır mı ?
XIGMATEK - PRODUCT
Sistem özellikleri :
Güç Kaynağı : XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W
İşlemci : Intel Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
Ram : 4GB 1333MHZ DDR3 TEK PC
Anakart : MSI B75MA-E31 Intel B75 Soket 1155
250 W TDP değeri var kartın tabii bu değerlere zor ulaşıcaktır, işlemcinin 55 W TDP değeri yani yetmesi lazım tabii yazdığı değeri veriyorsa.

@brod12 ;

*İşlemcinizin TDP değeri 55W. Güç kaynağınız 12V kanalından 390W veriyor. Kartın TDP değeri ise 250W. Buna göre rahatlıkla yetmeli.

PSU'nun resmini çekip atın. Yada linkini atın PSU'nun. Buna bağlı kesin bir şey diyebilirim size.

12 V kanalindan kaç watt çektigini bilmiyorum islemcim Pentium G3258
İnternete data sheet bilgilerine baktığımda güç kaynağının +12 volt kanalından 408 watt verdiği yazıyor.Tabi 80 plus sertifikalı değil ne kadar doğru bilemiyorum. Google msi güç kaynağı hesaplayıcı diye yazığınızda orada sistem bilgilerinizi seçiyorsunuz, program maksimum sistemin çekebileceği gücü gösteriyor sizde ona göre ordan bakabilirsiniz.

PSU'nun resmini çekip atın. Yada linkini atın PSU'nun. Buna bağlı kesin bir şey diyebilirim size.
ms-tech-ms-n450-val-450w-atx-pc-netzteil.png
Buyur güç kaynagi bu :) Cevabini bekliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı