450 watt PSU HD 7850'ye yeterli mi?

Pytx

Hectopat
Merhaba, başlıktaki kartı almak istiyorum ama PSU bu işin altından kalkabilir mi emin değilim. Sizce sorun çıkarır mı? PSU:

IMG_20211203_175002.jpg

Çıkarması büyük ihtimal. O PSU ile olası yaşanabilecek sorunlardan bazıları:

Yük altında ani kilitlenmeler/kapanmalar,
Aşırı ısınma,
Yetersiz sağlanan akım kaynaklı GPU beslemesi sıkıntısı, performans kayıpları vb..

Merhaba, başlıktaki kartı almak istiyorum ama PSU bu işin altından kalkabilir mi emin değilim. Sizce sorun çıkarır mı? PSU:

Eki Görüntüle 1232077

Bana göre yeterli gayet.

GTX 1050 Ti için bile 350W güç kaynağı yeterli
HD 7850 Super bir ekran kartı değil bana göre kayet yeterli ve çalıştırır ama ebir bileşenleri bilmiyorum ve ne kadar boşta kalır bilmiyorum en iyi test için bir oyun aç ve %100 işleme sok bakalım ne oluyor kapanırsa PC yeterli değildir.

Bana göre yeterli gayet.

GTX 1050 Ti için bile 350W güç kaynağı yeterli.
HD 7850 Super bir ekran kartı değil bana göre kayet yeterli ve çalıştırır ama ebir bileşenleri bilmiyorum ve ne kadar boşta kalır bilmiyorum en iyi test için bir oyun aç ve %100 işleme sok bakalım ne oluyor kapanırsa PC yeterli değildir.

Hocam şimdi ki ekran kartım R7 250X onunla bu güç kaynağının sorunsuz kullanıyorum 2 saat tam yukte çalıştığı da var sorun çıkarmadı ama bilemedim.

Hocam şimdi ki ekran kartım R7 250X onunla bu güç kaynağının sorunsuz kullanıyorum 2 saat tam yukte çalıştığı da var sorun çıkarmadı ama bilemedim.
Açıkçası zamanında 116W TDP'li GTX 550 Ti kartını yine Everest'in 400W'lık bir modeliyle denediğimde her ne kadar sistemde ani kilitlenmeler/kapanmalar yaşanmamış olsa da, yetersiz V-I kaynaklı besleme problemi nedeniyle yük altındayken büyük oranda bir GPU kullanım verimsizliğiyle karşılaşmıştım, çipin aşırı ısınması da performans noktasında bir başka dezavantaj durumdu ta ki PSU'yu Cooler Master RS500 ile değiştirene kadar.. Almak istediğin kart ise 130W TDP'lik bir kart, benzer problemlerin başına gelmesi çok olası. Masraf çıkartmak gibi olmasın ama o güç kaynağıyla 7850 beslemek biraz güç tabii denemesi bedava takıp neler yaşanacağını test edebilirsin..

Son düzenleme:
Arkadaşlar genel olarak PSU sorun çıkarabilir yazmışsınız neden sorun çıkarsın ki? Aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca 6 pin ek besleme mevcut.

Geri
Yukarı