450 Watt PSU'da yanık kokusu

PetreVal

Femtopat
Arkadaşlar hepinize selamlar bugün bir sorunla karşılaştım, bilgisayarda Crysis 2 oynuyordum düşük ayarlarda oyunu durdurup yemek yedim odaya tekrar geldiğimde yanık kokusu vardı PSU'da. Ben de aldırış etmeyip oyunu oynadım bir süre sonra koku artınca oyunu ve bilgisayarı kapattım, kasada diğer bileşenlere zarar gelmeden kapattım galiba PSU'yu söktüm ve acayip ısınmıştı. Sistemime PSU yetmeyip mi böyle oldu acaba anlamadım, ne yapmam gerek? Kaç yıldır bu PSU'yu kullanıyorum ama 3 ayda ekran kartı ve anakart güncelledim Crysis 2'de düşük ayarlarda MSI Afterburner ile baktığımda Full kullanılıyordu sistem ve 80 90 FPS'de oynuyordum bugün böyle oldu, yardımcı olursanız mutlu olurum ne yapacağım bilmiyorum bütçem de çok kısıtlı, sistem özelliklerim;

PSU: Power up 450Watt.
Anakart: Pegatron IPM41-D3.
RAM: 4 GB DDR3 Anakart üstünde takılı, yazmıyor markası.
Ekran kartı: HD 4850 1 GB DDR3 256 Bit.
İslemci: Intel Quad 8400 2.66 GHz 4 çekirdek.

Eskilerden kalma PSU içini açabilirsen bak bir kondansötör falan patlamış olabilir.

PSU içerisine açıp baktım, herhangi bir sorun görünmüyor.
Sisteme PSU takmadan ayrı bir şekilde, 24 pindeki yeşil ve siyah kablo çıkışına bir kablo takarak test ettim fan döndü.
PSU'da sıkıntı çıkmış olabilir mi?
Aynı şekilde sisteme takıp çalıştırabilir miyim?
PSU ASUS Vento kasada vardı, 2010 yılı çıkışlı.

Fanda toz varsa temizle fakat yanık hala varsa kullanmanı çok tavsiye etmem.

Sanırım yanık yok çünkü bugün bilgisayarcı ya götürdüm adam her şeyine baktı kondansatör vesaire patlaması yok ve adam ben anormal bir şey görmedim dedi ve eve geldiğimde bilgisayara takıp kullanmaya devam ettim ama oyunda yük altına girince acayip ısınmaya başlıyor ve bir şey fark ettim PSU'dan çıkan ve ekran kartının 6PİN kablosu ile birleşen güç girişinin plastik kısmı yanmış gibiydi anlayamadım oyundan çıkıp PC'yi kapatınca bir koku geliyor yine PSU'dan.

Yeni konular

Geri
Yukarı