PSU'dan Yanık Kokusu Geliyor

• Konuyu başlatan ali çalış
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

ali çalış

Ziyaretçi
Arkadaşlar, PSU'mun içinden yanık gibi değişik bir koku geliyor. Fan deliğinden baktığımda içindeki bir plastik gibi bir şeyin eriyip bakır tel gibi bir şeyin üzerine yapışmış olduğunu gördüm. Pek anlamadığımdan sorunun ne olduğunu bilemedim. PSU soğukken de bu şekilde kokuyor. PSU değiştirmeli miyim?

Yok kardeşim sakın değiştirme, en kötü anakart falan yanar elektrik kaçağı yapmaya başlar çarpılıp ölürsün başka bir şey olmaz. Şaka bir yana sormanın mantığını anlayamadım PSU kablosu yanmışsa tabii değiştirmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer donanımlarınızın da zarar görmemesi için bir an önce değiştirin.

Pc çalışıyor bir sorunu yok zaten psu benim değildi arkadaştan almıştım 2 gün önce, o yüzden soruyorum.

Yok everest değil fsp. 12v kanalı 300 watt veriyor diye kullanıyordum da emin olamadım şimdi kullanmamak daha iyi olacak sanırım. Şu resimlerdeki bakır gibi şeyin üzerine yapışmış olan şeylerden mi geliyor acaba koku anlayamadım ama kullanırken sıkıntı yaratır değil mi?
2mr8uwp.jpg

2zid7h4.jpg

5phb9x.jpg

2444etk.jpg

Edit : Çok resim koydum kusura bakmayın telefonum pek iyi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görünürde sorun yok beyaz şey silikon macun bobini tutturmak için.
Ve çok küçükler resim ekle ile ekle tam boy koy.

Kardeşim tornavidaya yakın olan küçük kart da Yanık var gözüküyor bi orayı koklarmısın acaba ordan mı geliyor.?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı