4500-4700 TL Monitör Dahil Yazılım/Oyun Amaçlı Sistem Önerisi

YiğitB

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar kolay gelsin. 4500-4700 TL bilgisayar toplamaya karar verdim, uğraştığım sektör yazılım ve gerektiği zamanda birçok IDE kullanmak zorunda kalıyoruz. Bunlar derlemesi, birleştirmesi uzun süren ve ağır işlemler. Yazılımın yanında kendi programlarım için grafik tasarımlar yapıyorum ve çeşitli oyunları da oynamaktan oldukça hoşlanırım. Bu fiyat aralığında bana gerçekten monitor dahil güçlü bir bilgisayar lazım. Sizlerden ricam RAM (2x8) 16 GB, SSD 250-240 GB ve ATX anakarttan kısmadan, fiyat aralığında sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. Bunun dışında kendimce ve arkadaşlarımın tavsiyeleri üzerine aşağıdaki gibi bir sistem topladık eksi ve artılarıyla. Tekrardan teşekkürler.
toplama.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 2 kartın çıkış tarihleri bellimi peki nasıl kartlar performans yönünden
Gtx 1070 10 haziran da satışa sunuluyor, 1 Haftaya ülkemizde olur. Soğutmalı kartlar çok geç kalmaz. Performans yönünden 1850tl lik Gtx 1070 980ti ya da azcık üstü bir performans sergiler. RX 480 ise 980 civarında olur. RX 480 temmuzdan önce ülkemize gelmez. Tabi onun fiyatı 200 dolar. Ülkemizde 900-1000 liraya özel soğutmalı RX 480 alabiliriz.

sence hangisi daha mantıklı eğer RX 480 980 performansı verecekse 1070 almak daha mantıklı değilmi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı